13 09 2018

Grodziska medalistka olimpijska organizuje konkurs dla młodzieży. Weź udział

13.09.2018, godz.: 09:54
Grodziska medalistka olimpijska organizuje konkurs dla młodzieży. Weź udział
fot. Luiza Złotkowska

Dwukrotna medalistka olimpijska z Grodziska Luiza Złotkowska letnią przerwę przed sezonem poświęcania nie tylko na przygotowania i treningi, lecz także na popularyzację dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. Temu ma służyć konkurs dla szkół, w którym uczniowie zaprojektują logo mistrzostw Polski i opowiedzą o rywalizacji fair play.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd zwycięskiej klasy do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale w dniach 21-23 grudnia i pobyt na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Szybkim, warsztaty jazdy na łyżwach, które poprowadzę w trakcie trwania imprezy oraz warsztaty lekkoatletyczne wraz z Joanną Jóźwik. Natomiast zwycięskie logo zostanie oficjalnym logotypem mistrzostw – mówi wicemistrzyni olimpijska z Soczi w 2014 roku.

Na konkurs składają się dwa zadania: zaprojektowanie logotypu panczenowych mistrzostw Polski oraz nagranie maksymalnie 30-sekundowego klipu promującego ideę fair play. Do konkursu mogą zgłaszać się klasy V-VIII szkół podstawowych. Konkurs poprzez swoją interdyscyplinarność ma na celu promowanie wśród uczniów zarówno aktywności sportowej jak i artystycznej, służy propagowaniu łyżwiarstwa szybkiego i upowszechnianiu idei fair play wśród dzieci i młodzieży.

– Ufam, że zachęcając młodzież do czynnej refleksji nad ideą fair play, nie tylko promujemy współczesny etos sportowca, ale również pomagamy krzewić uniwersalne wartości, które z zasady fair play wynikają. Działajmy razem – podkreśla Luiza Złotkowska.

Wszystkie informacje w tym regulamin konkursu są dostępne tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi