28 01 2018

Grodzisk upamiętni 77. rocznicę likwidacji getta

28.01.2018, godz.: 15:52
Grodzisk upamiętni 77. rocznicę likwidacji getta
Fot. grodzisk.pl

Już 5 lutego odbędą się uroczystości plenerowe z okazji 77. rocznicy likwidacji grodziskiego getta. Bezpośrednio po części oficjalnej zaplanowano koncert przedwojennych pieśni miłosnych w języku jidysz.

Jak co roku oficjalne uroczystości odbędą się na grodziskim deptaku (początek o godz. 18.00). Tam uczestnicy pomodlą się i przypomną wydarzenia z lutego 1941 r. kiedy to niemiecki okupant zlikwidował getto i wywiózł  Żydów do Warszawy, a stamtąd do obozów zagłady.

Następnie o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku odbędzie się koncert Oli Bilińskiej wraz z zespołem Libelid. Artyści tworzą klimatyczną muzykę, swobodnie poruszając się na pograniczu gatunków: folku, ambientu, jazzu i muzyki współczesnej. W Grodzisku dadzą koncert – nomen omen – współgrający z refleksyjnym charakterem wydarzenia.

Usłyszymy bowiem współczesne interpretacje pieśni miłosnych w języku jidysz pochodzące jeszcze z przedwojnia.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi