08 07 2018

Dziś supermarkety zamknięte

08.07.2018, godz.: 08:45
Dziś supermarkety zamknięte
Fot. Pixabay

W tym miesiącu w trzy niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu. Jedną z ich jest ta dzisiejsza.

W lipcu wypada pięć niedziel i trzy z nich będą niehandlowe. Począwszy od dziś w tym miesiącu zakupów nie zrobimy w trzy niedziele z rzędu (8, 15 i 22 lipca). Handel w niedzielę będzie więc możliwy najwcześniej dopiero 29 lipca.

Przypomnijmy jednak, że ustawodawca przewiduje, iż w przyszłym roku tylko jedna niedziela będzie handlowa, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę z pewnymi wyjątkami.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

Dodaj Komentarz

  • Rota

    Wypowiedziałbym się jakoś na temat ale szkoda strzępić ryja jak to ktos kiedyś powiedział. Ktoś kto wymyslił te Niedziele może być zadowolony z siebie a najłagodniej możnaby nazwac go TŁUMOKIEM.

  • V

    Widzę, że ludzie nie mają co robić tylko łazić do świątyń handlu. Przynajmniej mniejsze sklepiki odżyją, a zagranicznemu kapitałowi ludzie nie będą wypychać kieszeni przynajmniej przez jeden dzień.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi