07 05 2019

Działaj lokalnie, zgłoś się po kasę!

07.05.2019, godz.: 19:05
Działaj lokalnie, zgłoś się po kasę!
fot. Pixabay

Do 30 maja można zgłaszać wnioski na dotacje, dzięki którym beneficjenci będą mogli zrealizować pomysły związane z lokalnym działaniem na rzecz naszego regionu.

Masz pomysł ma ciekawe działania. Chcesz realizować je wspólnie z mieszkańcami Twojej miejscowości. Brakuje Ci środków. Potrzebujesz pomocy merytorycznej i wsparcia technicznego. Zgłoś się do Nas. Do 30 maja trwa nabór wniosków w programie „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na terenie powiatu grodziskiego oraz gminy Brwinów. Do wygrania nawet 6 tys. na działania społeczne, kulturalne lub inne, które realizowane są na rzecz dobra wspólnego.

O pieniądze mogą powalczyć nie tylko organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje) posiadające osobowość prawną, lecz także grupy nieformalne – koleżeńskie i środowiskowe, osoby prywatne. Podstawowym warunkiem jest to, aby wnioskodawcy mieli siedzibę organizacji lub grupy na terenie powiatu grodziskiego i właśnie tutaj planowali działalność.

Oznacza to zatem, że konkurs obejmuje sześć naszych gmin: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowę Leśną oraz Żabią Wolę.

Nowością tegorocznego konkursu jest poszerzenie obszaru jego działania. Do tej pory ograniczał się do sześciu gmin powiatu grodziskiego. – Odpowiadając na liczne prośby i zapytania, po rozmowach i we współpracy z burmistrzem, postanowiliśmy rozszerzyć nasz program o teren gminy Brwinów – mówi Daniel Prędkopowicz prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Jesteśmy przekonani, że zaowocuje to nowymi, ciekawymi pomysłami, które dzięki dotacji zostaną przekształcone w realne działania – dodaje.

W ramach programu „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Europa i My wspiera projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania przyczyniają się do budowania kapitału społecznego.

Wnioskodawca może otrzymać dotacje w wysokości do 6 tys. na 3-6 miesięczne działania realizowane w okresie od 15 czerwca do 31 grudnia 2019 roku. Wnioski należy składać wyłącznie za pomocą generatora wniosków znajdującego się na stronie www.europaimy.org.

Termin składania wniosków upływa 30 maja.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi