11 01 2017

Dwukrotny pożar tego samego domu w ciągu kilku godzin. „Dziwna sytuacja”

11.01.2017, godz.: 14:30
Dwukrotny pożar tego samego domu w ciągu kilku godzin. „Dziwna sytuacja”
fot. GrodziskNews

Łącznie aż 11 zastępów straży brało udział w dwóch akcjach gaszenia pożaru tego samego domu w Wycinkach Osowskich. – Dwa pożary w tej samej lokalizacji w ciągu kilku godzin, to dość dziwna sytuacja – mówi bryg. Krzysztof  Tryniszewski, rzecznik grodziskiej straży pożarnej.

Do obu pożarów doszło we wtorek, ogień zajął dach drewnianego domu przy ul. Brzozowej. – Pierwsze zgłoszenie o pożarze odebraliśmy około godz. 16.00. Na miejsce pojechało sześć zastępów, które w ciągu dwóch godzin zdławiły ogień. Następnie strażacy sprawdzili pogorzelisko kamerą termowizyjną, by wykluczyć nowe ogniska zapalne – wyjaśnia bryg. Tryniszewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku.   –  Po zakończeniu akcji, obiekt przekazaliśmy pod opiekę właścicielowi – dodaje.

Po kilku godzinach strażacy znów musieli interweniować. – Około godz. 22.00 dostaliśmy zgłoszenie o kolejnym pożarze o bardzo podobnej charakterystyce, znów płoną dach domu na Brzozowej, tyle że był on już bardzo rozwinięty – opisuje rzecznik prasowy grodziskich strażaków. – Tym razem w akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów, które pracowały przez trzy godziny. – Nikomu nic się nie stało. To najważniejsze, choć cała sytuacje wydaje się dziwna – przyznaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi