22 01 2017

Dialog kultur, czyli Grodziskie Sploty przed nami

22.01.2017, godz.: 09:34
Dialog kultur, czyli Grodziskie Sploty przed nami
fot. Mat. organizatora

Przeszło trzy tygodnie obcowania z kulturą, sztuką, historią i obyczajowością różnych krajów i narodów – to wszystko w ramach wydarzenia Grodziskie Spotkania Międzykulturowe Sploty 2017. Rozpocznie się ono 3 i potrwa do 26 lutego.

Sploty są propozycją spojrzenia na Grodzisk przez pryzmat współistnienia przedstawicieli wielu narodowości, wyznań, tradycji i języków. Przypomina – zarówno dawniej, jak i dziś – barwną mozaikę ułożoną z wielu odrębnych, ale pasujących do siebie elementów, które tylko razem tworzą jedyny, niepowtarzalny obraz.

– Organizowane już po raz piąty Grodziskie Spotkania Międzykulturowe są zaproszeniem do wspólnego odkrywania wielobarwnych śladów ukrytych w lokalnej historii i współczesności, decydujących o bogactwie i wyjątkowości naszego miasta. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach składających się na tegoroczną edycję Splotów – mówią ludzie z ekipy Willi Radogoszcz, organizatora imprezy.

Niejako motywem przewodnim tegorocznych Splotów będzie kultura i obyczajowość Romów. Nie zabraknie także, spotkań, prelekcji, warsztatów filmowych ujmujących zjawisko przenikania elementów tej kultury do innych. Współistnienia z innymi kulturami. Szczególnie w historii Grodziska, a także współcześnie.

Pełen program Splotów 2017 można przejrzeć poniżej. Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata