27 10 2017

Zmodyfikują koncepcję milanowskiej pływalni. Później zdecydują mieszkańcy

27.10.2017, godz.: 14:27
Zmodyfikują koncepcję milanowskiej pływalni. Później zdecydują mieszkańcy
fot. milanowek.pl

Po czterech miesiącach przerwy powracamy do tematu milanowskiej pływalni miejskiej, aby sprawdzić, co zadziało się w tej sprawie. – Pracujemy nad aktualizacją koncepcji obiektu, tak aby uwzględnić na nim m.in. lodowisko. Wiosną przedstawimy mieszkańcom do konsultacji kilka wariantów – zapowiada Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Mimo że z roku na rok postępowała degradacja betonowej konstrukcji basenu, to obiekt w poprzednich latach był udostępniany miłośnikom kąpieli. Przed sezonem letnim w 2016 roku magistrat powiedział jednak „stop”, uzasadniając tę decyzję faktem, iż nawet doraźne prace konserwacyjne nie pozwolą zapewnić bezpieczeństwa użytkownikom pływalni. – Dno basenu jest popękane, beton płyty dennej jest złej jakości, łuszczy się i łatwo daje się odspajać. Stan techniczny ścian oporowych stanowiących boki niecki basenu budzi również duże zastrzeżenia – wyliczali wady przestarzałego obiektu.

Aby teren przy ul. Sportowej nie zatracił rekreacyjnego charakteru postawiono na różnego rodzaju imprezy plenerowe, zawody sportowe dla mieszkańców, pikniki. Włodarze natomiast obiecali przygotowanie budowy nowego basenu w przyszłości. Na dziś udało się opracować kompleksową koncepcję obiektu, dzięki wsparciu z funduszy norweskich. Analogicznych środków Milanówek nie uzyskał jednak na projekt budowy basenu. – U progu letnich wakacji polski rząd nie miał podpisanej umowy na nową pulę funduszy norweskich, dlatego nie wiedzieliśmy, kiedy i czy w ogolę będzie można ubiegać się o dotację na projekt oraz budowę nowej pływalni miejskiej. Dziś są oficjalne zapewnienia ministerstwa, że fundusze norweskie będą i wówczas będziemy ubiegać się o te pieniądze.

Gospodyni Milanówka przyznaje, że jest to co najmniej przyszłoroczna perspektywa. Tymczasem magistrat zamierza zmodyfikować opracowaną koncepcję nowego obiektu. – Koncepcja, zawiera tak naprawdę wszystko, aby stworzyć nowoczesny obiekt w którym mogłoby śmiało koncentrować się życie społeczne i rekreacyjne milanowian. Nie tylko pływalnię, lecz także centrum kultury, bazę parkingową lokale usługowe, gastronomiczne. Okazało się jednak, że jednego ważnego elementu z punktu widzenia mieszkańców w tej koncepcji brakuje. Chodzi mianowicie o przystosowanie zbiornika pływalni tak, aby można było zorganizować tam lodowisko w sezonie zimowym – przyznaje Wiesława Kwiatkowska. – Teraz pracujemy nad modyfikacjami. Wiosną 2018 roku chcielibyśmy przedstawić mieszkańcom do konsultacji społecznych trzy warianty koncepcji zróżnicowane pod względem specyfikacji i kosztów realizacji, tak aby to mieszkańcy mieli decydujący wpływ na to w jakim stopniu pływalnia obciąży nasz budżet – dodaje.

Kwiatkowska przyznaje, że inwestycja będzie zrealizowana z uwzględnieniem filozofii odnawialnych źródeł energii, bo na niej m.in. opiera się idea działania funduszy norweskich.

Ta inwestycja jest bardzo potrzebna, ale zarazem kosztowna i mieszkańcy muszą zostać o tym w pełni uświadomieni. Jednocześnie nie możemy zaniedbać innych inwestycji, np. drogowych – przyznaje burmistrz Milanówka.

1

Dodaj Komentarz

  • Mieszkaniec Powiatu

    Inwestycji drogowych w Milanówku dobre… Bardzo lubię to miasto bo mam mnóstwo wspomnień z lat szkolnych. Niestety drogi od tamtego czasu niewiele się zmieniły, a szkoda bo to piękne miejsce. Pozdrawiam Mieszkańców.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi