16 05 2018

Chcieli się włamać do bankomatu

16.05.2018, godz.: 07:52
Chcieli się włamać do bankomatu
fot. Straż Miejska Milanówek

Milanowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn podejrzanych o zdewastowanie bankomatu przy ul. Krakowskiej.

W nocy z 13 na 14 maja strażnicy miejscy z Milanówka otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu stojącego przy ul. Krakowskiej 11. Na miejsce wysłano patrol, ale sprawców już nie było, pozostał natomiast zdewastowany bankomat – przedni panel urządzenia był kompletnie zniszczony. W pobliżu miejsca zdarzenia strażnicy zabezpieczyli 4-metrowy pręt za pomocą którego sprawcy zamierzali dobrać się do zawartości urządzenia.

Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania osób, które zniszczyły bankomat. Rozpoczęto analizę nagrań z miejskiego monitoringu oraz przeprowadzono wywiad środowiskowy. Około 100 metrów od miejsca zdarzenia strażnicy zlokalizowali mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Mężczyźni zaczęli uciekać, ale po kilkudziesięciometrowym pościgu funkcjonariusze ujęli ich. Podejrzani mieli przy sobie kartę z wydrukami kodów, bankomatową płytę CD, a także instrukcję obsługi z indywidualnym numerem seryjnym. Ten sam numer znajdował się na zdewastowanym urządzeniu oraz skradzionej z wnętrza bankomatu wspomnianej płycie CD.

Podejrzani zostali przekazani policji. Odpowiedzą za próbę kradzieży z włamaniem.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi