04 12 2018

Budowa milanowskiego PSZOK-u zbyt droga?

04.12.2018, godz.: 14:39
Budowa milanowskiego PSZOK-u zbyt droga?
fot. Pixabay

Oddala się perspektywa wyłonienia wykonawcy milanowskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) za pierwszym podejściem. Jedyna oferta, która pojawiła się w przetargu, niemal dwukrotnie przekracza środki przeznaczone na inwestycję przez magistrat.

Przypomnijmy. Zadanie ma zostać zrealizowane w systemie „projektuj i buduj” i zanim wykonawca przystąpi do prac budowlanych będzie musiał zaprojektować obiekt, a także otrzymać wszelkie niezbędne zgody administracyjne na realizację inwestycji.  Zgodnie z dokumentacją obiekt ma się składać z kontenera socjalno-biurowego dla pracownika obsługującego PSZOK; magazynu kontenerowego na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz na odpady niebezpieczne przeznaczonego do gromadzenia ww. Odpadów. Ponadto inwestycja zakłada budowę wiaty przeznaczonej do zbierania odpadów tj. odpadów wielkogabarytowych, szkła budowlanego, tworzywa sztucznego i opakowań, odpadów zielonych, papieru i tektury, odpadów metalowych.

Dodatkowo na terenie PSZOK znajdą się plac manewrowy, z dojazdem oraz z miejscami parkingowymi (min. 7 miejsc parkingowych), a także waga samochodowa. Zostaną tam też wykonane nasadzenia.

W przetargu znalazła się jedna firma chętna zrealizować inwestycję – MKL-BUD z Warszawy. Problem w tym, iż zażyczyła sobie ponad 1,51 mln zł, podczas gdy magistrat byłby gotów wyłożyć „tylko” 776 tysięcy.

Wszystko wskazuje więc na konieczność ponowienia przetargu, a to może z kolei wpłynąć na termin realizacji zadania wyznaczony do maja 2019 roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi