07 04 2018

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

07.04.2018, godz.: 15:04
Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców
Fot. Pixabay

Starostwo Powiatu Grodziskiego od 2015 r. organizuje dla mieszkańców punkt bezpłatnej pomocy prawnej. Jest ona świadczona przez adwokata lub radcę prawnego w Żabiej Woli.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje młodzieży do 26 roku życia, osobom fizycznym, które z pomocy społecznej będą posiadały poświadczenie swej sytuacji (roczne wyprzedzenie w stosunku do wejścia w życie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej), osobom, które ukończyły 65. rok życia, osobom posiadającym ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatantom, weteranom, osobom dotkniętym lub zagrożonym np. klęską naturalną czy żywiołową. Mieszkańcy mogą liczyć na porady w zakresie prawa pracy, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa administracyjnego, prawa związanego z ubezpieczeniami społecznymi, prawa podatkowego (z wyłączeniem spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej).

Adwokaci i radcy prawni m.in. udzielą informacji o obowiązującym stanie prawnym, wskażą rozwiazania konkretnego problemu prawnego, a także pomgą przy sporządzaniu pism (z wyłączeniem pism procesowych w postępowaniu przygotowawczym sądowym i sądowo-administracyjnym). Na pomoc mogą również liczyć kobiety w ciąży zwłaszcza w zakresie praw rodzicielskich i uprawnień pracowniczych.

Z pomocy można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. Obecnie punkt nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się przy ul. Głównej 5 w Żabiej Woli, ale od 15 kwietnia zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji przy ul. Wiejskiej 2F (obok Referatu Inwestycji żabiowolskiego magistratu).

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi