10 07 2018

Benedykciński: Autobusy elektryczne będą bezpłatne

10.07.2018, godz.: 14:26
Benedykciński: Autobusy elektryczne będą bezpłatne
fot. Wikipedia/Lukas 3z/CC BY-SA 4.0

Rozwijamy wątek zakupienia przez Grodzisk dwóch autobusów napędzanych wyłącznie energią elektryczną. W rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział, że będą one przewozić pasażerów bezpłatnie.

Postanowiliśmy dopytać grodziskiego włodarza o szczegóły nowego i innowacyjnego rozwiązania pod względem komunikacyjnym. Wiadomo, że pojazdy będą napędzane wyłącznie energią elektryczną, a uzupełnią ją w dwóch specjalnie wybudowanych stacjach ładowania. – Autobusy będą kursowały za dnia natomiast przez noc odbywać się będzie główne ładowanie akumulatorów pojazdu w stacji, którą zorganizujemy prawdopodobnie w bazie autobusowej na Chrzanowskiej – mówi Benedykciński.

Autobusy będą również wymagały jednego kilkudziesięciominutowego ładowania w ciągu dnia. – Stację do ładowania dziennego zainstalujemy przy ulicy Żydowskiej i rozkład skoordynujemy tak, aby przerwa na ładowanie nie wpływała na zaburzenie komunikacji pasażerskiej – zaznacza burmistrz. – Jesteśmy w na finiszu opracowywania szczegółów rozkładu jazdy autobusów zarówno jeśli chodzi o trasy, jak i godziny kursowania. Autobusy, bezpłatne dla pasażerów, będą kursowały na obszarze miasta – dodaje.

W piątek mają być znane bliższe informacje na temat kursowania pojazdów. Do sprawy więc wrócimy.

3

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi