06 12 2017

Ania potrzebuje naszej pomocy

06.12.2017, godz.: 13:04
Ania potrzebuje naszej pomocy
fot. pomagam.pl

12 lipca 2015 roku – ten dzień dramatycznie odmienił los młodej, ładnej i pełnej życia Ani, mieszkanki naszego regionu. Kobieta w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach uległa postrzałowi w głowę. Ania jest przykuta do łóżka, nie mówi ani nie je samodzielnie. Jest jednak świadoma i może porozumiewać się z bliskimi za pomocą specjalnego urządzenia – Cyberoka. Przeszkodą są jednak wysokie koszty…

Cyberoko jest pierwszym na świecie systemem integrującym pomiary medyczne i komputerowe techniki interakcji człowiek-komputer, pozwalającym na zwiększenie trafności diagnoz i prowadzenie systematycznej rehabilitacji pacjentów w śpiączce i nie tylko. Stanowi on doskonałą wizytówkę zaawansowanych technologii, a autorzy uzyskali jeden patent w USA i 3 w Polsce. Urządzenie to cztery diody zamieszczone w rogach monitora oraz rejestratora, które odbijając światło w rogówce oka są w stanie ustalić gdzie pacjent się wpatruje. Badany reaguje oczami na wyświetlane obrazy i w ten sposób jest w stanie wskazać odpowiedzi czy przekazać informacje, a lekarze mogą stwierdzić w jakim stopniu pacjent jest świadomy.

Problem stanowi jednak koszt Cyberoka. To 28 tysięcy złotych. – Prosimy o finansowe wsparcie dla Ani, siostry oraz córki, która w lipcu 2015 roku, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach uległa postrzałowi w głowę z broni należącej do jej ówczesnego chłopaka. Okoliczności tragedii do dnia dzisiejszego bada prokuratura, a my walczymy o jej życie i zdrowie. Ania jest przykuta do łóżka, ma niedowład czterech kończyn, nie potrafi samodzielnie jeść ani mówić. W wrześniu tego roku Ania odbyła konsultacje za pomocą Cyber Oka – przeszła ją pomyślnie, jest świadoma i może z Nami porozumiewać się za pomocą tego urządzenia. Jest to dla Nas ogromna nadzieja, by chociaż w niewielkim stopniu móc się z nią porozumiewać i reagować na jej potrzeby. Niestety nie mamy całej kwoty na to urządzenie – dlatego prosimy Państwa o pomoc. Każda złotówka przybliży Nas do tego celu, bieżące leczenie i rehabilitacja nie pozwala Nam udźwignąć finansowo kolejnego wydatku – apelują o pomoc najbliżsi Ani.

Przyłączamy się do tej prośby w nadziei, że szczodre serca zechcą na nią odpowiedzieć, a także przekażą ten komunikat dalej. Więcej informacji na temat dramatycznej historii ani, a także możliwość wpłat znajdziecie TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi