10 01 2017

90-latek uratowany przed zamarznięciem

10.01.2017, godz.: 10:08
90-latek uratowany przed zamarznięciem
fot. grodzisk.pl

Kilka dni temu grodziska straż miejska pomogła 90-letniemu mężczyźnie, który mimo siarczystych mrozów nie miał w domu ogrzewania przez trzy dni. Starszy pan zwrócił się po pomoc do dyżurnego SM, i wkrótce ogrzewanie ponownie włączono.

W sobotę (7 stycznia) z ul. Nadrzecznej do jednostki straży miejskiej przy ul. Kościuszki przyszedł 90-latek, który poprosił o pomoc w sprawie ogrzewania, ponieważ usłyszał, że strażnicy udzielają różnego rodzaju wsparcia mieszkańcom w okresie zimowym.

Od 5 stycznia nie miał działającego w domu ogrzewania gazowego, bo uważał, że gazowania odłączyła mu dopływ gazu z powodu opóźnienia w opłatach. Po opisaniu sytuacji dyżurnemu, ten przesłał kopie przesłanych rachunków do gazowni. Wynikało z nich, że nie ma zaległości w opłatach. Po przybyciu pogotowia gazowego na miejsce i sprawdzeniu okazało się, że nie odcięto gazu za niezapłacone rachunki (bo formalnie były jednak opłacone) tylko stwierdzono, że przyczyną braku ogrzewania jest niesprawność pieca gazowego, który był zapowietrzony.

Strażnicy zorganizowali pomoc w naprawie pieca, którą bezpłatnie przeprowadziła jedna z grodziskich firm.

1

Dodaj Komentarz

  • Józef Bułat

    Brawo jedna z grodziskich firm

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi