30 05 2018

Grodzisk ponownie areną mistrzostw świata w piłce ulicznej

30.05.2018, godz.: 14:50
Grodzisk ponownie areną mistrzostw świata w piłce ulicznej
fot. Mat. organizatora

Od 27 do 30 lipca 2018 roku w Grodzisku rozegrane zostaną po raz drugi Otwarte Mistrzostwa Świata piłki ulicznej pod nazwą Freestival Street Games 2018. W turnieju swój udział zapowiedzieli najlepsi gracze konkurencji Street Games.

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się zresztą udziału blisko 150 zawodników oraz kilku tysięcy kibiców z całego świata. – Freestival Street Games to wydarzenie sportowo-kulturalne.  Ponownie głównym organizatorem jest Damian Gawrych, sportowiec i prezes stowarzyszenia Street Games. „Podjąłem się organizacji wydarzenia  w Grodzisku Mazowieckim, przy wsparciu władz miasta i akceptacji sportowców, otrzymało ono dużą rangę Mistrzostw Świata”.  Od 27 do 30 lipca rozegrane zostaną turnieje dyscyplin: Panna 1na1, Street 3na3, Freestyle Football. Ich celem jest wyłonienie Mistrzów Świata roku 2018. Dodatkowymi atrakcjami będą koncerty gwiazd, występy taneczne, zawody deskorolkowe, zabawa na Wake’u oraz Stand-up z udziałem najlepszych komików.  Miejsce wydarzenia to plac przy Centrum Kultury na ulicy Spółdzielczej 9 – opowiadają o imprezie.

Organizatorzy Freestival Street Games 2018 to stowarzyszenie Street Games, organizacja działająca non profit, której celami są działania promocyjne na rzecz zwiększania świadomości, kultury i infrastruktury piłki ulicznej w Polsce. Powstała w 2015 roku. Jej prezesem jest Damian Gawrych, wielokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata, oraz aktualny selekcjoner kadry.

– To świetna informacja, że Polska doczekała się Mistrzostw Świata konkurencji Street Games. Nasz kraj ma wielu wybitnych zawodników, którzy na świecie wygrali wszystko, co można było dotąd osiągnąć. Czas świat zaprosić do siebie, i pokazać gdzie w wielkiej mierze rozwijały się sporty piłki ulicznej – podkreśla Gawrych.

Patronem medialnym imprezy, podobnie jak przed rokiem, jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi