14 01 2018

26. Finał WOŚP w regionie

14.01.2018, godz.: 08:24
26. Finał WOŚP w regionie
Fot. WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dziś. Sprawdź jakie atrakcje przygotowały sztaby w naszym regionie.

Grodzisk Mazowiecki
Główna siedziba grodziskiego sztabu WOŚP znajdzie się w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej, w którym zapanuje iście imprezowy, pozytywny klimat. Salę widowiskową CK opanują, zespoły muzyczne i taneczne, nie zabraknie również jasełek przygotowanych z dużym rozmachem. Ale po kolei.

Wszystko zacznie się o godz. 11.00. Wówczas w sali widowiskowej wystartują pokazy taneczne: najpierw w wykonaniu Studia Tańca „Dancing Queen” Małgorzaty Abramczyk-Maglakelidze, a następnie tancerzy ze szkoły Magdaleny Wójcik. Później, około godz. 12.20, koncerty gitarowe zagrają uczniowie Piotra Gąssowskiego. O 13.00 na scenie zobaczymy wspomniane jasełka. Widowisko zatytułowane „Król miłości i pokoju” przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami gimnazjalnymi.

Pomiędzy występami odbędą się licytacje różnych przedmiotów i usług. Tradycyjnie, jak co roku, w Grodzisku nie zabraknie koncertów niemainstreamowych zespołów muzycznych według następującego planu:
15.00-Alibi Blues
16.00-MeTka
17.00-Good Old Devil
18.00-Merge Conflict
19.00-Gorgonzolla

W sali lustrzanej na pierwszym piętrze CK odbędzie się godzinny kurs pierwszej pomocy przygotowany przez OSP w Książenicach. Początek o godz. 11.00. Po nim w tym samym miejscu zaplanowano dwugodzinne zajęcia dla dzieci, które zapewni BajOLAndia. A i to nie koniec, bo sporo dziać się będzie także na placu przed centrum kultury. Tam między innymi pokaz historycznej grupy rekonstrukcyjnej Utlagar Hirde, będzie też stanowisko Boruta MC Poland HCH Grodzisk Mazowiecki, a także ekspozycja wozów strażackich.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia będzie tradycyjne światełko do nieba wypuszczone punktualnie o godz. 20.00.

Jaktorów
Bogaty program przygotował również jaktorowski sztab WOŚP. 26. Finał w tej gminie zainauguruje o godz. 13.30 start 1. Marszobiegu WOŚP w Jaktorowie na placu przy Szkole Podstawowej. O godz. 15.00 również przy szkole strażacy z OSP Jaktorów dadzą pokaz cięcia pojazdów. O godz. 16.00 oficjalne otwarcie imprezy na hali sportowej. Po nim na scenie wystąpią pierwszaki z tej placówki oświatowej. O godz. 17.10 odbędzie się pokaz jaktorowskiego klubu karate Zanshin, a o 18.00 zumba. Pół godziny później rozpocznie się pokaz taneczny, a o 18.40 i 19.30 zagra zespół „Esox”. O 20.00 tradycyjnie zostanie posłane światełko do nieba. Ponadto przewidziano trzy licytacje na WOŚP, które odbędą się między występami o godz. 16.40, 17.30 i 19.00.

Podkowa Leśna
Finał w mieście ogrodzie rozpocznie się o godz. 12.00 możliwością zwiedzania wozu strażackiego OSP Żółwin (do godz. 15.00 przy ul. Świerkowej 1). O godz. 16.00 będą warsztaty tańca tradycyjnego „Na dechach”. Po nim o godz. 17.00 wystąpi Włodek Pawlik. Zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody przemysłu fonograficznego, czyli Grammy oraz Honorowy Obywatel Miasta Podkowa Leśna w jednym da godzinny koncert. A o godz. 18.00 rozpocznie się „Aukcja z Gwiazdą”, podczas której będą licytowane różne przedmioty. Dochód z aukcji zostanie oczywiście przekazany na WOŚP. Wszystkie te atrakcje odbędą się w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej 1.

Sztaby WOŚP w powiecie:
Grodzisk Mazowiecki – Centrum Kultury ul. Spółdzielcza 9
Jaktorów – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaktorowie ul. Warszawska 88
Milanówek – Hufiec ZHP im.J.Kusocińskiego ul. Królewska 69
Podkowa Leśna – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy ul. Jana Pawła II 20

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi