reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

06 2023

Zwłoki kilkumiesięcznego płodu znalezione w Chrzanowie Małym. Jest śledztwo prokuratury


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Prokuratura Okręgowa w Warszawie/gov.pl1 - Grodzisk News


Na początku maja do naszej redakcji zaczęły napływać wiadomości od mieszkańców Chrzanowa Małego, jakoby na jednym z osiedli zostały odnalezione zwłoki kilkumiesięcznego płodu. Pośród sąsiedzkich domysłów i niesprawdzonych obiegowych informacji szukaliśmy rzetelnego potwierdzenia tych doniesień. Dziś dostarczyła go nam stołeczna prokuratura.


Okazuje się bowiem, że warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie „udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy”. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, przeprowadzono już oględziny oraz sekcję zwłok płodu, a śledczy czekają teraz na opinie biegłych z zakładu medycyny sądowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przedmiotowe postępowanie jest nadzorowane w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 152 par. 2  Kodeksu karnego, to jest udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy – powiedział nam w zastępstwie rzecznika prasowego prok. Szymon Banna z warszawskiej prokuratury okręgowej. – W toku trwającego śledztwa przeprowadzono oględziny i sekcję zwłok płodu. – Obecnie trwa oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie z zakresu medycyny sądowej i toksykologii. Niemniej jednak ze wstępnej opinii biegłych wynika, że płód urodził się martwy i jako niedojrzały i niedonoszony nie był zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki – dodał.

Prokuratura zaznaczyła, że na obecnym etapie postępowania nie może udzielić informacji na temat szczegółowych działań, w tym o ewentualnych zatrzymaniach osób powiązanych ze sprawą. – Z uwagi na dobro śledztwa, a także zaplanowane czynności procesowe nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi co do wyników przeprowadzonych czynności procesowych, w tym przeprowadzonych lub planowanych zatrzymań – wyjaśnił prok. Szymon Banna.

Do sprawy będziemy więc powracać.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.