TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

09 2021

ZUS ostrzega przed oszustami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZUS ostrzega przed oszustami - Grodzisk News


Oszuści nie próżnują i szukają coraz to nowych metod, by wyłudzić nasze dane lub pieniądze. Ostatnio pojawiły się sygnały o próbie wydobycia danych od kobiety, do której zadzwoniła osoba podszywająca się pod pracownika ZUS.


reklama Grodzisk Mazowiecki

ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika instytucji i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. – Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych. Emerytka odmówiła, tłumacząc, że sprawami urzędowymi zajmuje się córka, która teraz jest w pracy. Uniknęła w ten sposób wyłudzenia danych – poinformowało biuro prasowe ZUS.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków – przypominają urzędnicy.

– Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również powiadomić policję – przestrzegają.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.