30 06 2020

Zmiana warty w grodziskiej policji. Ma nowego szefa

30.06.2020, godz.: 11:30
Zmiana warty w grodziskiej policji. Ma nowego szefa
fot. KPP Grodzisk Maz.

Podinspektor Wojciech Bogiel (na zdjęciu po prawej) został w poniedziałek powołany na stanowisko szefa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Wcześniej, od lutego był pełniącym obowiązki komendanta tej jednostki.

Nominacja na stanowisko miała uroczystą oprawę. – Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Stołecznemu Policji nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku. Następnie podinspektor Agnieszka Sapińska, naczelnik Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji, odczytała rozkaz personalny podpisany przez Komendanta Stołecznego Policji o powołaniu z dniem 29 czerwca 2020 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. podinspektora Wojciecha Bogiel – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej komendy.

Podinspektor Bogiel urczyście przypieczętował swą nominację powitaniem sztandaru i złożeniem meldunku o objęciu stanowiska.

Kilka słów o przebiegu kariery zawodowej nowego komendanta. Służbę w policji rozpoczął 20 listopada 1995 roku w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, gdzie pracował do 2006 roku, zajmując stanowiska wykonawcze, a następnie kierownicze. W 2006 roku został mianowany na stanowisko eksperta Wydziału Sztab Policji w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I, a w 2010 roku został zastępcą naczelnika tego wydziału. W 2012 roku objął stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Stołeczne Stanowisko Kierowania w Komendzie Stołecznej Policji. W 2014 roku zostały mu powierzone obowiązki I zastępcy komendanta Rejonowego Policji Warszawa V, a rok później został mianowany na to stanowisko.

W listopadzie 2016 roku został powołany na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Grodzisku Maz. Od 22 lutego 2020r. pełnił obowiązki komendanta powiatowego policji w Grodzisku.

Został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

fot. KPP Grodzisk Maz.
fot. KPP Grodzisk Maz.
💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.