TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2021

Zgłoś się po kasę na wymianę pieca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZgłoś się po kasę na wymianę pieca - Grodzisk News


W Brwinowie kolejny już rok można składać wnioski o dotacje na zmianę sposobu ogrzewania – zamiast starymi, to ekologicznymi piecami.


Oznacza to, że piece węglowe mogą zostać zastąpione bardziej ekologicznym piecem gazowym, elektrycznym lub opalanym pelletem.– W 2021 r. warto zdecydować się na wymianę systemu ogrzewania i skorzystać z gminnego wsparcia, bowiem Brwinów przeznacza na dotacje na ten cel kwotę 250 tys. zł. To aż o 50 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Z dofinansowania w wysokości 75% kosztów udokumentowanych fakturą (nie większych jednak niż 5 tys. zł.) mogą skorzystać m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy – przypomina magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Drogę do uzyskania dotacji można opisać w następujących punktach:
1. Złożenie przez właściciela nieruchomości wniosku wraz z załącznikami.
2. W przypadku potwierdzenia kompletności dokumentów – podpisanie umowy pomiędzy Burmistrzem a Wnioskodawcą.
3. Realizacja zadania przez Wnioskodawcę, czyli zakup i montaż pieca.
4. Złożenie przez Wnioskodawcę wniosku o rozliczenie dotacji wraz z załącznikami.
5. Wizja lokalna na terenie nieruchomości – kontrola zgodności wykonanej inwestycji ze złożonymi dokumentami.
6. Wypłata dofinansowania.

Regulamin szczegółowo określa zasady przyznawania dotacji na modernizację kotłowni polegającej na wymianie kotła/pieca węglowego na kocioł/piec gazowy albo elektryczny. W przypadku braku sieci gazowej możliwe jest uzyskanie dotacji również na kocioł/piec opalany pelletem.

Wypełnione wnioski należy składać na adres: Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów do 31 lipca 2021 r. Będą one rozpatrywane według daty wpływu i kompletności, a w przypadku wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2021 r. będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym. Szczegółowych informacji na temat dotacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów, tel. 22 738 25 94 – podaje magistrat.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.