TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

08 2023

Zdejmij nogę z gazu. Dziś wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Policjanci w całym garnizonie warszawskim, zatem także w powiecie grodziskim, prowadzić będą dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach. Akcja prowadzona jest pod hasłem „Bezpieczna prędkość 2023”, dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na ten parametr u kierowców, ale sprawdzą też stosowanie się do innych przepisów.


Jak pokazują policyjne analizy, główną przyczyną wypadków drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Dlatego też policjanci często prowadzą wzmożone kontrole na drogach, które mają zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Taką akcję zaplanowano na 23 i 24 sierpnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zatem także dziś kierowcy muszą spodziewać się wzmożonych kontroli. Policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących przepisów, dotyczących dopuszczalnej prędkości przy użyciu wszystkich możliwych przyrządów kontrolno-pomiarowych oraz radiowozów z wideorejestratorami.

– Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, czy też ze znaków drogowych. Zawsze należy dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do tak ważnego miejsca na drodze, należy zachować szczególną ostrożność! – podaje policja.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.