07 12 2019

Zbliża się zmiana rozkładu – można zwracać bilety

07.12.2019, godz.: 18:50
Zbliża się zmiana rozkładu – można zwracać bilety
fot. Piotr Antos

15 grudnia wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Koleje Mazowieckie zwrócą w związku z tym pieniądze za niewykorzystane lub częściowo wykorzystane do tego czasu bilety.

Korekta wiąże się z wprowadzeniem nowego rocznego planu jazdy.  Czynią to zresztą praktycznie wszyscy przewoźnicy kolejowi w kraju. Dla pasażerów z naszego regionu będzie to zmiana o tyle istotna, że na nowe rozkłady nie będzie już wpływać remont linii 447, bowiem zasadnicze prace już zakończono.

Co jednak ważne, w związku ze zmianą rozkładu przewoźnik tradycyjnie umożliwił podróżnym zwrot zakupionego biletu. Opcja ta dotyczy biletów okresowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 14 grudnia 2019 r. i ważnych 15 grudnia oraz później.

Zwrotowi podlegają bilety całkowicie niewykorzystane, ale także częściowo niewykorzystane (kwota zwrotu zależeć będzie od liczby niewykorzystanych dni). Zwrotu biletów kwartalnych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych należy dokonać w Wydziale Kontroli Dochodów KM w drodze reklamacji.


0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata