21 10 2019

Zatrzymani za kradzieże sklepowe

21.10.2019, godz.: 14:42
Zatrzymani za kradzieże sklepowe
fot. Policja

W ciągu ostatnich dwóch tygodni grodziscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kilka kradzieży w sklepach w Milanówku oraz Grodzisku. Trwa sprawdzanie, czy nie mają oni na sumieniu innych takich przestępstw.

Kryminalni z grodziskiej komendy pracowali w ostatnim czasie nad rozwikłaniem spraw dotyczących kradzieży w sklepach. Wkrótce ich czynności przyniosły skutek. W przypadku kradzieży w grodziskiej placówce handlowej zatrzymali mieszkańca Warszawy. 30-latkowi postawiono zarzut kradzieży alkoholu o wartości 660 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

– Inny podejrzany wpadł w ręce grodziskich policjantów tuż po kolejnej kradzieży. Funkcjonariusze otrzymali informację o osobie, która wyszła ze sklepu z nieopłaconym rachunkiem za alkohole. Mężczyzna nie zareagował na polecenie pracownika ochrony i zaczął uciekać. Policjanci znaleźli go w pobliskich zaroślach razem z innymi osobami. Przy mężczyznach zabezpieczyli kilka butelek wódki. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 34-latek jest podejrzany o przynajmniej dziewięciokrotne kradzieże alkoholu w sklepach w Grodzisku i Milanówku i spowodowanie strat na około 750 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia tych przestępstw w warunkach recydywy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wreszcie policyjne ustalenia doprowadziły również do zatrzymania 30-letniego mieszkańca Żyrardowa. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież rozmaitych produktów w grodziskim markecie. – Podczas wykonywania czynności w domu zatrzymanego, kryminalni sprawdzili również samochód, który był wykorzystywany w czasie przestępstw. Jak się okazało pojazd został zakupiony i sprzedany przez podejrzanego na podstawie umów z podrobionymi podpisami. Mężczyzna otrzymał zarzuty popełnienia obu czynów – poinformowała grodziska policja.

Za kradzież grozi kara więzienia do pięciu lat.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.