26 10 2019

Zatrucie czadem w Odrano Woli

26.10.2019, godz.: 18:55
Zatrucie czadem w Odrano Woli
fot. GrodziskNews

Coraz chłodniejsze dni i wieczory sprawiły, że rozpoczął się sezon grzewczy. Niestety są już także pierwsze przypadki zatrucia tlenkiem węgla. Do takowego doszło dziś w Odrano-Woli. Podtruty mężczyzna trafił do szpitala.

Co konkretnie się wydarzyło? – Około południa pogotowie ratunkowe zostało wezwane do mężczyzny w Odrano Woli, który stracił przytomność. Okazało się, że doszło do zatrzymania funkcji życiowych, konieczna była reanimacja i przewiezienie do szpitala – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

– Okazało się, że mężczyzna uległ zatruciu tlenkiem węgla wydobywającym się z pieca kaflowego, gdy nasze zastępy przyjechały na miejsce, wezwane już po zabraniu mężczyzny, strażacy nie stwierdzili obecności CO – zaznacza Tryniszewski.

Strażacy apelują o regularne wietrzenie pomieszczeń oraz zainstalowanie czujników czadu. Mogą uratować zdrowie i życie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata