reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

08 2022

Zarekwirowali zabawki za ponad pół miliona złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KAS1 - Grodzisk News


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zarekwirowali w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej 8 tys. sztuk podrobionych zabawek. Ich szacunkowa wartość to ponad pół miliona złotych.


Służba Celno-Skarbowa znów pojawiła się w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Tym razem w jednym z boksów handlowych na terenie hali targowej zauważyli zabawki znanych światowych marek. Zabawki były poukładane na regałach, ale również leżały w koszach i były wystawione przed pomieszczeniem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Część zabawek leżała luzem na ziemi. Pracownicy pakowali pojedyncze zabawki w zestawy. Funkcjonariusze znaleźli również puste opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Dodatkowo zabezpieczono naklejki w języku polskim do oznaczania towaru z kodem kreskowym i znakiem CE. Miały one świadczyć o tym, że sprzedawane zabawki spełniają wszystkie wymagania unijne i są bezpieczne dla dzieci. Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi – poinformowała Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa.

Jak podkreślają funkcjonariusze KAS, podróbki często zawierają szkodliwe substancje m.in. ftalany. Za handel podrobionym towarem można nawet na pięć lat trafić do więzienia.

Szacunkowa wartość zarekwirowanego towaru to 535 tys. zł.


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.