TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

08 2022

Zarekwirowali zabawki za ponad pół miliona złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KAS1 - Grodzisk News


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zarekwirowali w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej 8 tys. sztuk podrobionych zabawek. Ich szacunkowa wartość to ponad pół miliona złotych.


Służba Celno-Skarbowa znów pojawiła się w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Tym razem w jednym z boksów handlowych na terenie hali targowej zauważyli zabawki znanych światowych marek. Zabawki były poukładane na regałach, ale również leżały w koszach i były wystawione przed pomieszczeniem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Część zabawek leżała luzem na ziemi. Pracownicy pakowali pojedyncze zabawki w zestawy. Funkcjonariusze znaleźli również puste opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Dodatkowo zabezpieczono naklejki w języku polskim do oznaczania towaru z kodem kreskowym i znakiem CE. Miały one świadczyć o tym, że sprzedawane zabawki spełniają wszystkie wymagania unijne i są bezpieczne dla dzieci. Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi – poinformowała Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa.

Jak podkreślają funkcjonariusze KAS, podróbki często zawierają szkodliwe substancje m.in. ftalany. Za handel podrobionym towarem można nawet na pięć lat trafić do więzienia.

Szacunkowa wartość zarekwirowanego towaru to 535 tys. zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.