reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

08 2023

Zagospodarowanie terenu w Czarnym Lesie znacznie droższe?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plZagospodarowanie terenu w Czarnym Lesie znacznie droższe? - Grodzisk News


Nie było wielu chętnych na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Czarnym Lesie. Do przetargu stanęła tylko jedna firma, która na dodatek zażyczyła sobie znacznie wyższą kwotę niż zakładali urzędnicy.


Dziś magistrat otworzył oferty (a właściwie – ofertę) na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych znajdujących się przy ul. Dzikiej Róży w Czarnym Lesie. Tylko jedna firma złożyła swoją wycenę – AG-Complex z Warszawy zażyczyła sobie za realizację tego zadania 433 tys. zł. To ponad dwukrotnie więcej niż zakładał grodziski urząd. W budżecie gminy zarezerwowano na ten cel bowiem niecałe 189 tys. zł. Czy urzędnicy zdecydują się na podpisanie umowy z wykonawcą mimo tak wysokiej oferty? Propozycja obecnie jest analizowana.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się działką nr 18/3 przy ul. Dzikiej Róży w Czarnym Lesie. Projekt przewiduje wykonanie naturalnych ciągów komunikacyjnych , wykonanie utwardzeń terenu pod urządzenia siłowni plenerowej oraz pod elementy małej architektury, założenie rabat oraz pielęgnacja i adaptacja zieleni istniejącej. Nawierzchnia zostanie utwardzona kratą trawnikową wypełnioną żwirem, wykonany zostanie tzw. trawnik wzmocniony. Zamówienie obejmuje dostawę i montaż drewnianych wiat oraz ławkostołów, montaż grilla, koszy na śmieci, tablic edukacyjnych oraz płotu lamelowego.

Ponadto odnowione mają zostać istniejące urządzenia siłowni plenerowej: wioślarz, twister, orbitrek, drabina, koła.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 100 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dziury w jezdniach łatać, odwodnienie porobić.
Dziś (18 sierpnia) po nocnej burzy moc rozlewisk w Cz Lesie jest.
Pół miliona na nic, dla nikogo wydać, utrzymywać i eksploatować - wyrzucona kasa w błoto co to dziś powstało. Nowa-stara bufetowa tematy zastępcze lansuje, nie tym żyją mieszkańcy.

czarna laska
18-08-2023 05:50

100 % racji bo państwowe pieniądze wydaje się lekką ręką. Najbardziej potrzebny w Cz. L jest grill i wiata. Na pytanie do władz o poprawę nawierzchni dróg np. Platanowej gdzie kurz nawet jadąc powolutku unosi się na kilka metrów dookoła otrzymaliśmy odpowiedź, że będzie poprawiona jak znajdą się na ten cel pieniądze.

Kochanowski Jan
18-08-2023 09:21

Zdjęcie zostało zrobione na placu zabaw przy ul. choinowej w Czarnym Lesie. Tylko jest nieaktualne, bo teren został całkowicie rozebrany. Jest pusto. Może ktoś zajmie się miejscami, które były i funkcjonowały a zostały zniwelowane przez skargi jednej osoby narzekającej na hałas bawiących się dzieci. Porażka.

Eleonora
18-08-2023 18:44

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.