reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

08 2023

Zagospodarowanie terenu w Czarnym Lesie znacznie droższe?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plZagospodarowanie terenu w Czarnym Lesie znacznie droższe? - Grodzisk News


Nie było wielu chętnych na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Czarnym Lesie. Do przetargu stanęła tylko jedna firma, która na dodatek zażyczyła sobie znacznie wyższą kwotę niż zakładali urzędnicy.


Dziś magistrat otworzył oferty (a właściwie – ofertę) na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych znajdujących się przy ul. Dzikiej Róży w Czarnym Lesie. Tylko jedna firma złożyła swoją wycenę – AG-Complex z Warszawy zażyczyła sobie za realizację tego zadania 433 tys. zł. To ponad dwukrotnie więcej niż zakładał grodziski urząd. W budżecie gminy zarezerwowano na ten cel bowiem niecałe 189 tys. zł. Czy urzędnicy zdecydują się na podpisanie umowy z wykonawcą mimo tak wysokiej oferty? Propozycja obecnie jest analizowana.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się działką nr 18/3 przy ul. Dzikiej Róży w Czarnym Lesie. Projekt przewiduje wykonanie naturalnych ciągów komunikacyjnych , wykonanie utwardzeń terenu pod urządzenia siłowni plenerowej oraz pod elementy małej architektury, założenie rabat oraz pielęgnacja i adaptacja zieleni istniejącej. Nawierzchnia zostanie utwardzona kratą trawnikową wypełnioną żwirem, wykonany zostanie tzw. trawnik wzmocniony. Zamówienie obejmuje dostawę i montaż drewnianych wiat oraz ławkostołów, montaż grilla, koszy na śmieci, tablic edukacyjnych oraz płotu lamelowego.

Ponadto odnowione mają zostać istniejące urządzenia siłowni plenerowej: wioślarz, twister, orbitrek, drabina, koła.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 100 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Zdjęcie zostało zrobione na placu zabaw przy ul. choinowej w Czarnym Lesie. Tylko jest nieaktualne, bo teren został całkowicie rozebrany. Jest pusto. Może ktoś zajmie się miejscami, które były i funkcjonowały a zostały zniwelowane przez skargi jednej osoby narzekającej na hałas bawiących się dzieci. Porażka.
Eleonora


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.