reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

02 2023

Zachodnia obwodnica Grodziska przejezdna od 6 lutego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Czwartego lutego zaplanowano imprezowe otwarcie zachodniej obwodnicy Grodziska – z koncertami i i rozrywką dla mieszkańców w planie. Co ważne trasa będzie przejezdna dla kierowców od rana 6 lutego, a zatem od najbliższego poniedziałku.


Oficjalne otwarcie 4 lutego ma być huczne. – W pierwszej kolejności nastąpi oficjalne otwarcie Obwodnicy z przecięciem wstęgi wspólnie z mieszkańcami. Jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w Grodzisku Mazowieckim wymaga wielkiego wydarzenia, dlatego podejmiemy się próby bicia Rekordu Polski w przecięciu wstęgi oraz jej trzymaniu. Aby to się udało udział w próbie powinno wziąć ponad 1655 osób. Liczymy więc na obecność naszych mieszkańców oraz zaangażowanie się w to historyczne wydarzenie – podał Grodzisk już w połowie stycznia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Będą też m.in. koncerty zespołu ENEJ oraz Viki Gabor.

Teraz ogłoszono, że na do miejsca sobotniego otwarcia mieszkańców dowiozą bezpłatnie autobusy elektryczne. Rozkład jazdy specjalnych połączeń na to wydarzenie jest dostępny tutaj.

Z punktu widzenia kierowców jeszcze ważniejsza wydaje się jednak data przejezdności drogi. Tę urzędnicy także podali.

Obwodnica ma być otwarta dla ruchu od 6 lutego od godz. 6.00.

Wartość inwestycji wyniosła 152,8 mln zł, a MZDW uzyskał dofinansowanie 119,6 mln zł  ze środków unijnych w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na  lata 2014–2020. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 17,5 mln zł. Zachodnia obwodnica Grodzisk to jednojezdniowa asfaltowa trasa po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Szerokość jezdni to 7 metrów (2 x 3,5 m), a poboczy 2 x 1,5 m

Zachodnia obwodnica Grodziska przejezdna od 6 lutego - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.