reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

02 2023

Wyświetlacze prędkości już są. Niebawem kolejne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn1 - Grodzisk News


Przy drodze wojewódzkiej nr 720 w Nadarzynie pojawiły się wyświetlacze prędkości. Na terenie gminy niebawem pojawią się kolejne dwa. Tym razem przy trasie 721 w Walendowie.


„Zwolnij i jedź bezpiecznie” to pilotażowy projekt budowy radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich w 31 miejscowościach na Mazowszu, który będzie zrealizowany z inicjatywy mieszkańców. Został on bowiem wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Trwa jego realizacja.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowe wyświetlacze pojawiły się właśnie w Nadarzynie. – Na terenie naszej gminy pojawiła się inwestycja realizowana w ramach (BOM) – Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, na którą głosowaliście w ubiegłym roku. Chodzi o wyświetlacze prędkości – poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Wyświetlacze pojawiły się na ul. Błońskiej (w rejonie ul. Sosnowej) w Nadarzynie czyli przy trasie wojewódzkiej 720. Natomiast niebawem kolejne dwa mają stanąć w Walendowie – przy drodze wojewódzkiej 721 (ul. Nad Utratą). – Tych, którzy świadomie i z premedytacją łamią przepisy ruchu drogowego zapewne nie nauczą przestrzegania prawa , ale tych roztargnionych i zamyślonych kierowców z „ciężką” nogą nieco zdyscyplinują – podkreśla wójt Zwoliński.

Włodarz informuje, że niebawem ma zostać przebudowane przejście dla pieszych przez ulicę Błońską na wysokości targowiska w Nadarzynie, co ma zwiększyć bezpieczeństwo. Inwestycję zrealizuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.