reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

06 2023

Wystawa multimedialna „Mały Kopernik” będzie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiWystawa multimedialna „Mały Kopernik” będzie droższa? - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli jedyną ofertę jaka spłynęła na aranżację sali ekspozycyjnej na wystawę multimedialną „Mały Kopernik”.


Wystawa multimedialna to kolejna atrakcja, która ma pojawić się w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej. Miasto musi znaleźć firmę, która zrealizuje założenia przetargowe. Do przetargu stanęła tylko jedna firma – Delta z Białegostoku. Jej oferta opiewa na ponad 3,7 mln zł. Miasto zarezerwowało na ten cel 3,2 mln zł, co oznacza, że aby rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem konieczne byłoby przesunięcie ponad pół miliona złotych dodatkowych środków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. W ramach inwestycji Mały Kopernik mają zostać wydzielone poszczególne strefy stanowisk multimedialnych oraz zaplecza technicznego. Pojawią się tam m.in. trzy interaktywne kioski autostereoskopowe umożliwiające oglądanie obrazów 3D wyświetlanych na monitorze LCD bez potrzeby stosowania specjalnych okularów. Zostanie zainstalowane również kino sferyczne, czyli projekcja filmów 2D oraz 3D w standardzie fulldome, planetarium, czyli renderowany w czasie rzeczywistym astronomiczny pokaz nieba w standardzie fulldome. Pojawią się tam również prezentacje multimedialne i edukacyjne 2D. Ale to nie wszystko...

Ma też zostać zainstalowany symulator sferyczny lotów kosmicznych 5D. Będzie on wyposażony m.in. w system projekcji 2D/3D, ruchome fotele, efekt podmuchu powietrza.

Pomieszczenie wyposażone zostanie w system zarządzania ekspozycją.

Kiedy będzie można skorzystać z tych atrakcji? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem, to całość powinna być gotowa na początku 2024 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A może wreszcie na windy na dworcu PKP znajdą się pieniądze,bo te działają do max tygodnia a potem przez miesiąc awaria.

Wig-Dar
08-06-2023 17:01

Nie ma kanalizacji. Mnóstwo szutrowych dróg. Jeżdżąc po gminie co chwile mijam tabliczki "Nie Kurz!". W myjniach samoobsługowych wieczne kolejki, ludzie zmywają błoto lub kurz, w zależności od pogody.
Czy komuś się czasem priorytety nie poprzestawiały? 3,7mln złotych na wystawę w celu aktywizacji i integracji społecznej? Może zróbcie chodnik, to będę mógł bezpiecznie wyjść do sklepu i porozmawiać z sąsiadami?

Boski Bolo
09-06-2023 13:06

Czy Wam na tych podgrodziskich wsiach czasem się nie pomerdało? Zamiast kupić mieszkanie w miejskich szeregowcach i blokach, to przenosicie się na wieś, gdzie - jak mówi pan Burmistrz - psy du.ą szczekają, niszczycie środowisko naturalne, betonujecie wszystko dookoła, zabijacie zwierzynę na drogach, ścieżkach i obwodnicy, łosie zawisają na waszych płotach, lisy mrą z głosu, bo nie macie kurników. I Wam się marzy suchą stopą pójść do sklepu? Wstydu nie macie! Do tego zgłaszacie skargi, że psy szczekaja po 22.00, że od koni ciągnie smród, że Was zalewają wody ledwie co cieknących potoków, że na poboczach wiejskich dróg leżą trzeźwiejący uczestnicy festynów Nasze wsie, Nasza dumą?

Becia
10-06-2023 08:34

Pani Becio,
Nie ma co stroszyć piórek na mieszkańców wsi. Ludzie mają prawo do wyboru miejsca zamieszkania. Niektórzy chcą mieszkać w blokach w wielkich miastach, inni w blokach, szeregowcach lub domkach w małych miasteczkach a jeszcze inni w domach na wsiach. Plan Zagospodarowania reguluje obszary zabudowy. W dozwolonych miejscach na wsiach ludzie, którzy nie chcą słuchać krzyków za ścianą lub chodzić po schodach do mieszkania w swojej klatce, budują sobie domy. Nie ma w tym nic złego.
Mieszkańcy wsi mają takie same prawo do kanalizacji jak mieszkańcy miast. Chcą również by ich dzieci mogły bezpiecznie dojść lub dojechać na rowerze do szkoły lub sklepu, po bezpiecznej drodze, która jeśli jest bardzo ruchliwa powinna mieć chodnik lub pobocze.
Ten artykuł dotyczy wydatku 3,7 mln złotych na wystawę. Uważam, że w pieniądze powinny być przeznaczone na inne cele. Gmina Grodzisk, podobnie jak obszar po rosyjskim zaborze jest słabo skanalizowana. Proponuję sprawdzić dane GUS. Większe jest prawdopodobieństwo, że nasze odchody trafią do systemu kanalizacji na beskidzkiej lub podkarpackiej wsi, niż na naszym terenie.

Poczytany
10-06-2023 09:52
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.