reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

06 2023

Wystawa multimedialna „Mały Kopernik” będzie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiWystawa multimedialna „Mały Kopernik” będzie droższa? - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli jedyną ofertę jaka spłynęła na aranżację sali ekspozycyjnej na wystawę multimedialną „Mały Kopernik”.


Wystawa multimedialna to kolejna atrakcja, która ma pojawić się w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej. Miasto musi znaleźć firmę, która zrealizuje założenia przetargowe. Do przetargu stanęła tylko jedna firma – Delta z Białegostoku. Jej oferta opiewa na ponad 3,7 mln zł. Miasto zarezerwowało na ten cel 3,2 mln zł, co oznacza, że aby rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem konieczne byłoby przesunięcie ponad pół miliona złotych dodatkowych środków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. W ramach inwestycji Mały Kopernik mają zostać wydzielone poszczególne strefy stanowisk multimedialnych oraz zaplecza technicznego. Pojawią się tam m.in. trzy interaktywne kioski autostereoskopowe umożliwiające oglądanie obrazów 3D wyświetlanych na monitorze LCD bez potrzeby stosowania specjalnych okularów. Zostanie zainstalowane również kino sferyczne, czyli projekcja filmów 2D oraz 3D w standardzie fulldome, planetarium, czyli renderowany w czasie rzeczywistym astronomiczny pokaz nieba w standardzie fulldome. Pojawią się tam również prezentacje multimedialne i edukacyjne 2D. Ale to nie wszystko...

Ma też zostać zainstalowany symulator sferyczny lotów kosmicznych 5D. Będzie on wyposażony m.in. w system projekcji 2D/3D, ruchome fotele, efekt podmuchu powietrza.

Pomieszczenie wyposażone zostanie w system zarządzania ekspozycją.

Kiedy będzie można skorzystać z tych atrakcji? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem, to całość powinna być gotowa na początku 2024 r.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Nie ma kanalizacji. Mnóstwo szutrowych dróg. Jeżdżąc po gminie co chwile mijam tabliczki "Nie Kurz!". W myjniach samoobsługowych wieczne kolejki, ludzie zmywają błoto lub kurz, w zależności od pogody. Czy komuś się czasem priorytety nie poprzestawiały? 3,7mln złotych na wystawę w celu aktywizacji i integracji społecznej? Może zróbcie chodnik, to będę mógł bezpiecznie wyjść do sklepu i porozmawiać z sąsiadami?
Boski Bolo


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.