TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2021

Wymieniasz łóżko na nowe? Sprawdź, czym warto się kierować


Artykuł sponsorowany


Wymieniasz łóżko na nowe? Sprawdź, czym warto się kierować - Grodzisk News


Wygodne łóżko jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej sypialni. Tylko dzięki niemu możliwy będzie komfortowy wypoczynek, który doda energii na cały dzień. Przy wyborze bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę wielkości sypialni i dostępnej przestrzeni w niej, by zakupić łóżko w odpowiednim rozmiarze. O czym jeszcze trzeba pamiętać?


Budowa łóżka
Łóżko zbudowane jest z wielu elementów, od których zależy komfort użytkowania. Wezgłowie nie jest niezbędne, lecz przydatne dla osób, które lubią spędzać czas w łóżku na siedząco – zapewni wygodne oparcie dla pleców. Może też stanowić dekorację sypialni i nadać jej charakteru. Niektóre łóżka mają także funkcję przechowywania. Jest ona przydatna ze względu na możliwość schowania do środka pościeli, która nie musi stać w szafie lub na fotelu. Najważniejszym elementem łóżka jest stelaż. To właśnie on odpowiada za wygodę podczas snu. Dobrym wyborem są drewniane stelaże, które dopasowują się do kształtu ciała i reagują na obciążenia.

Wymieniasz łóżko na nowe? Sprawdź, czym warto się kierować - Grodzisk News


Rodzaje łóżek
W sklepach można zakupić różne rodzaje łóżek. Poszczególne modele różnią się od siebie wyglądem i właściwościami. Jednym z najpopularniejszych typów są łóżka drewniane. Drewno to materiał alergiczny i antystatyczny, który nada sypialni przytulnego charakteru. Jeśli jest odpowiednio pielęgnowane, posłuży przez wiele lat. To wybór ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Kolejnym rodzajem łóżek są łóżka metalowe. Nadają pomieszczeniu oryginalności, są także wytrzymałe. Metal nie sprawdzi się jednak w każdym wnętrzu. Finezyjne modele będą pasowały do sypialni urządzonych w romantycznym stylu, w których dominują lekkie formy. Te bardziej surowe skomponują się ze stylem industrialnym, w którym liczy się prostota. Sprawdzą się także w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Domeną łóżek tapicerowanych jest przytulność i elegancja. Forma z płyty meblowej obita jest najczęściej miękką pianką meblową i pokryta tkaniną, ekoskórą lub skórą. Te modele występują w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy może podkreślić styl sypialni zgodnie ze swoimi preferencjami. Coraz większą popularność zdobywają łóżka kontynentalne. Ich konstrukcja obejmuje skrzynię dolną i materac. Znajdujące się w skrzyni sprężyny zapewniają komfort wypoczynku. Te łóżka odznaczają się dodatkowo estetycznym wyglądem. Można spotkać wyższe modele na nóżkach lub takie z pojemnikiem znajdujące się bliżej podłoża. Do tych łóżek można dobrać elementy takie jak tapicerowane wezgłowie, toper (wierzchni materac) oraz skrzynia do przechowywania. Takie łóżka są odpowiednie również dla osób starszych lub tych borykających się z problemami z kręgosłupem.


Wybór materaca
Materace można podzielić na trzy rodzaje: sprężynowe, piankowe i hybrydowe. Podział ze względu na materiał wygląda następująco: lateksowe, piankowe termoelastyczne, piankowe wysokoelestyczne, sprężynowe kieszeniowe, multikieszeniowe, bonellowe i hybrydowe. Modele piankowe są świetne dla alergików, wygodne, dostosowują się do kształtu ciała. Materace sprężynowe utrzymują ciało w wygodnej pozycji i wspierają kręgosłup. Można wybierać spośród modeli o różnej twardości, jak na przykład u renomowanego producenta materacy Hilding. W przypadku materacy bonnelowych możliwe jest rozłożenie ciężaru równomiernie na całej powierzchni, sprawdzą się np. w przypadku osób z większą wagą. Hybrydowe z kolei zapewniają największy komfort snu, ponieważ korzystają z najlepszych właściwości wszystkich rodzajów. Wiąże się to jednak z dość wysoką ceną produktu.

Wymieniasz łóżko na nowe? Sprawdź, czym warto się kierować - Grodzisk News

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.