reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

09 2022

Wybudują kompleks sportowy po sąsiedzku. Stadion w Żyrardowie za prawie 14 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Starostwo Powiatowe w Żyrardowie/WizualizacjaWybudują kompleks sportowy po sąsiedzku. Stadion w Żyrardowie za prawie 14 mln zł - Grodzisk News


Niebawem w sąsiedzkim Żyrardowie ruszy budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr 1. Obiekt, którego koszt budowy opiewa na prawie 13,6 mln zł, będzie wielofunkcyjny i przeznaczony do różnych sportów, w tym lekkiej atletyki i dyscyplin zespołowych.


Kompleks sportowy powstanie przy ul. Bohaterów Warszawy 4, gdzie znajduje się obecnie budynek Zespołu Szkół wraz z halą sportową. Wschodnia część działki obecnie nie jest zagospodarowana, dawniej znajdowało się w tym miejscu stare trawiaste boisko z szutrową bieżnią. Znajdują się tu również pozostałości po ziemnej trybunie. Wzdłuż ściany hali sportowej przebiega droga pożarowa. Na obszarze gdzie zaprojektowano stadion znajdują nieczynne sieci oraz wodociąg z hydrantami do zewnętrznego gaszenia pożarów. Po północno-wschodniej stronie hali sportowej znajduje się podziemny zbiornik na wody opadowe z jej dachu. Teren inwestycji nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania terenu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Na potrzeby inwestycji wydana została decyzja lokalizacji inwestycji celu publicznego – poinformował Marcin Guzik, dyrektor Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Żyrardowie

Spójrzmy na zakres inwestycji. Projekt przewiduje budowę stadionu sportowego składającego się z bieżni okrężnej, czterotorowej, długości 400 m, z rowem wodnym do biegów z przeszkodami; bieżni prostej, częściowo pokrywającej się z bieżnią okrężną, 6-torowej do biegów na 100 / 110 m; boiska piłkarskiego wewnątrz bieżni. Będą także dwa boiska wielofunkcyjne: jedno do piłki ręcznej lub koszykówki; drugie do siatkówki, tenisa ziemnego, badmintona. Oba w północnym zakolu bieżni.

Wybudowane zostaną też skocznie do skoku w dal i trójskoku, do skoku o tyczce oraz skoku wzwyż. Będzie też rzutnia do pchnięcia kulą. Infrastrukturę sportową uzupełnią urządzenia do ćwiczeń kalistenicznych (streetworkoutu); zadaszona trybuna i budynek zaplecza, w którym znajdą się szatnie, toalety oraz pomieszczenia magazynowe i techniczne wraz z podstawowym wyposażeniem.

Oprócz budowy obiektu sportowego przewidziano wykonanie nowych chodników na pozostałym terenie szkoły; montażu sprzętu nagłaśniającego (wraz z okablowaniem); wymianę ogrodzenia wokół całej działki; budowę parkingów dla łącznie 30 samochodów osobowych (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz 28 stojaków na rowery.

Termin realizacji inwestycji ustalono w połowie października 2023 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Prosze, brawo. Nie to co w grodzisku. Tu buduje sie ratusze dla siebie, tężnie solankowe i hale widowiskowe. Tu rządzi interes deweloperów, kolesi, marketów. I te długi gminy, ciągnące wszystko na dno, których narobił obecny tu od 30 lat ten sam samorząd. Z własnych pieniedzy bez dofinansowania unii nie sa w stanie zrobic juz nic. Kasa pusta. Stąd takie bzdurne i trzeciorzędne inwestycje w ostatnich latach. Drogi, szkoły, odwodnienia leżą nie tknięte od lat.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki (lokalne i 50% PIT)
15-09-2022 20:21

Taki kawał ziemi i żaden deweloper nie zarobi. Tragedia

koleś Benia
16-09-2022 08:23

Jeżeli w Grodzisku jest tak źle to można się przenieść do tego wspaniałego Żyrardowa. Mnie w Grodzisku się podoba ( miasto tak wspaniale jeszcze nigdy nie wyglądało - a mieszkam tu już prawie 60 lat) i do Żyrardowa nie przeniósł bym się za żadne skarby świata. A tak w ogóle to w czym jest lepsze wybudowanie stadionu od wybudowania hali sportowej? (poza tym, ż w Grodzisku odpowiada za to ta przebrzydła Ziemia Grodziska a w Żyrardowie przedstawiciele jedynej słusznej partii rządzącej).

Yes
16-09-2022 08:33

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.