15 10 2020

Wróciły godziny dla seniorów. W nich tylko osoby starsze zrobią zakupy

15.10.2020, godz.: 11:32
Wróciły godziny dla seniorów. W nich tylko osoby starsze zrobią zakupy

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego, od 15 października powróciły regulacje związane z godzinami dla seniorów. Tym samym od 10.00 do 12.00 zakupy zrobią tylko seniorzy.

Decyzję podjęto ze względu na ochronę seniorów. – Dane ilościowe są jednoznaczne i bezwzględne. Udział zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem w różnych przedziałach wiekowych mówi nam jednoznacznie. Osoby powyżej 60., 65., a w szczególności już powyżej 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę życia, utratę zdrowia, na ogromny uszczerbek na zdrowiu – mówił Morawiecki.

Zasady są analogiczne do tych, które obowiązywały poprzednio. W godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach zakupy będą robić tylko osoby starsze. Te zasady będą obowiązywać od czwartku 15 października.

Premier zaapelował też o pomoc osobom starszym, aby te nie musiały wychodzić z domu. Dodatkowo do domów pomocy przekazano 38 mln zł na walkę z koronawirusem.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Wróciły godziny dla seniorów. W nich tylko osoby starsze zrobią zakupy”

  1. senior pisze:

    Najbardziej IDIOTYCZNE zarządzenie jakie mogli wydać rządzący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.