15 07 2020

Wóz strażacki za wysoką frekwencję dla Podkowy. I co dalej?

15.07.2020, godz.: 16:51
Wóz strażacki za wysoką frekwencję dla Podkowy. I co dalej?
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

Bardzo wysoka, prawie 82-procentowa frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich okazała się dla Podkowy Leśnej nie tylko świętem demokracji. Drugim powodem do świętowania jest fakt, iż Podkowa zdobyła dzięki temu promesę rządową na zakupu wozu dla OSP. Tyle, że w Podkowie takiej jednostki nie ma. Burmistrz mówi jednak, że wóz powinien zostać w naszym powiecie.

Pierwszą informację o wygraniu przez Podkowę wozu burmistrz Artur Tusiński zamieścił na swoim Facebooku tuż po południu. – No i mamy to! Zgodnie z informacją podaną przez Pawła Szefernakera z MSWiA wóz strażacki trafi do Podkowy Leśnej. W ciągu dwóch tygodni otrzymamy promesę na zakup wozu za najwyższą frekwencję w byłym woj. warszawskim (gm. Michałowice jako laureat I tury została wyłączona). Czy w Podkowie mamy jakichś ochotników – napisał pół żartem pół serio włodarz, odnosząc się do wcześniejszego tweeta Pawła Szafernakera.

Rodzi się jednak pytanie: czy do Podkowy trafi wóz strażacki, skoro w Podkowie nie ma jednostki i czy w takiej sytuacji miasto ogród będzie mogło przekazać pojazd jednostce OSP z innej gminy w powiecie grodziskim.

– To dobre pytania, a na które nie znam jeszcze odpowiedzi. Podobne skierowałem do komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Niewątpliwie dobrze by było, aby rząd wywiązał się z obietnicy, dzięki czemu pozytywne działanie naszych mieszkańców nie poszłoby na marne. Uważam, że pojazd powinien zostać w powiecie, bez względu na to, kto ostatecznie i według, jakich kryteriów będzie o tym decydował – mówi nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.