reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

07 2020

Wóz strażacki za wysoką frekwencję dla Podkowy. I co dalej?


Grodzisk News


Wóz strażacki za wysoką frekwencję dla Podkowy. I co dalej? - Grodzisk News


Bardzo wysoka, prawie 82-procentowa frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich okazała się dla Podkowy Leśnej nie tylko świętem demokracji. Drugim powodem do świętowania jest fakt, iż Podkowa zdobyła dzięki temu promesę rządową na zakupu wozu dla OSP. Tyle, że w Podkowie takiej jednostki nie ma. Burmistrz mówi jednak, że wóz powinien zostać w naszym powiecie.


Pierwszą informację o wygraniu przez Podkowę wozu burmistrz Artur Tusiński zamieścił na swoim Facebooku tuż po południu. ? No i mamy to! Zgodnie z informacją podaną przez Pawła Szefernakera z MSWiA wóz strażacki trafi do Podkowy Leśnej. W ciągu dwóch tygodni otrzymamy promesę na zakup wozu za najwyższą frekwencję w byłym woj. warszawskim (gm. Michałowice jako laureat I tury została wyłączona). Czy w Podkowie mamy jakichś ochotników ? napisał pół żartem pół serio włodarz, odnosząc się do wcześniejszego tweeta Pawła Szafernakera.

Rodzi się jednak pytanie: czy do Podkowy trafi wóz strażacki, skoro w Podkowie nie ma jednostki i czy w takiej sytuacji miasto ogród będzie mogło przekazać pojazd jednostce OSP z innej gminy w powiecie grodziskim. ? To dobre pytania, a na które nie znam jeszcze odpowiedzi. Podobne skierowałem do komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Niewątpliwie dobrze by było, aby rząd wywiązał się z obietnicy, dzięki czemu pozytywne działanie naszych mieszkańców nie poszłoby na marne. Uważam, że pojazd powinien zostać w powiecie, bez względu na to, kto ostatecznie i według, jakich kryteriów będzie o tym decydował ? mówi nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.