TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

11 2023

Wielu chętnych na przebudowę ulic w Grodzisku. Cena: niecałe trzy miliony?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsWielu chętnych na przebudowę ulic w Grodzisku. Cena: niecałe trzy miliony? - Grodzisk News


Blisko trzy miliony złotych jest gotowy wydać Grodzisk na gruntowne modernizacje czterech ulic w mieście: Bankowej, Łowickiej, Głogowej i Marii Konopnickiej. Dodatkowo perspektywę przeprowadzenia inwestycji urealnia fakt, że propozycje cenowe firm, które stanęły do przetargu mieszczą się w owej kwocie.


Ze specyfikacji przetargowej wiemy, że będą to gruntowne przebudowy obejmujące nie tylko budowę nawierzchni, lecz także m.in. odwodnienia dróg. Duży zakres inwestycji wygenerował nie mniejsze zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców. Po dzisiejszym otwarciu ofert okazało się, że aż dziewięć firm zainteresowanych jest realizacją zadania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk zarezerwował na to w budżecie bez mała 2,89 mln zł, podczas gdy oferty przetargowej w kolejności od najniższej wynoszą: 2,41 mln zł – złożona przez firmę Mabau z Baniochy; 2,73 mln zł należąca do stołecznego przedsiębiorstwa Fal-Bruk; niespełna 2,89 mln zł wyceniona przez Zakład Usług Terenowych, Budowlanych i Porządkowych Margot Expert, także z Warszawy.

Propozycje pozostałych sześciu kandydatów przekraczają już trzy miliony złotych, a najwyższa bliska jest milionów czterech. Wydaje się jednak, że magistrat ma z czego wybrać.

Przypomnijmy więc założenia inwestycji. Przedsięwzięcie dotyczy ulic: Bankowej, Łowickiej, Głogowej oraz Marii Konopnickiej. Każda z nich przejdzie całkowitą odnowę oblicza. Obecnie ul. Bankowa jest drogą o nawierzchni bitumicznej z obustronnymi chodnikami z płyt betonowych. Nawierzchnie są niejednolite oraz uszkodzone, naznaczone zapadliskami, wybojami.

Wedle projektu przejdzie ona modernizację na całej 400-metrowej długości – od połączenia z ul. Szwedzką, która swoją drogą także przejdzie przebudowę, początkowy odcinek 20 metrów ul. Bankowej będzie traktowany jako odcinek przejściowy z założeniem możliwości jego przebudowy w ramach dostosowania do budowy odwodnienia.

Szerokość asfaltowej jezdni dwukierunkowej i dwupasmowej wyniesie cztery metry, zaś po obu stronach ulicy wybudowane zostaną chodniki piesze o szerokości do półtora metra. Na nowo wyprofilowane zostaną zjazdy do posesji. Ulica zostanie również wyposażenie w kanalizację deszczową odprowadzającą wodę z jezdni i chodników.

Analogiczny zakres inwestycji Grodzisk przewiduje w przypadku przebudowy ulicy Łowickiej na odcinku od Nadarzyńskiej do Lubelskiej. Mowa zatem o nowej nawierzchni jezdni z kostki betonowej na podbudowie. Droga zostanie również uzbrojona w odwodnienie. Po obu jej stronach budowniczowie wyodrębnią chodniki, których obecnie przy drodze brak.

Ulica Głogowa zostanie przebudowana na odcinku od ul. Jaworowej w kierunku północnym. Jej nawierzchnia jest nieregularna – częściowo utwardzona kostką betonową, miejscami uzupełnianą i tymczasowo wzmacnianą kruszywem. Dzięki inwestycji zyska nową jezdnię z kostki betonowej o szerokości pięciu metrów a pobocza po obu stronach zostaną usypane z kruszywa.

Wreszcie ul. Marii Konopnickiej zyska nową nawierzchnię z kotki betonowej na podbudowie na całej długości drogi wynoszącej 105 metrów ponad. Droga zostanie wyposażona w instalację odwodnieniową. Szerokość jezdni wyniesie 4,5 m, zaś pobocza usypane zostaną z tłucznia w postaci kruszywa łamanego.

Ta czteroczęściowa inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ul. Glogowa w kierunku północnym -ślepa uliczka z dwoma domami - no ciekawe który znajomy królika ma tam działkę :)
albo może grodzisk jest już tak bogatą gminą że nie ma żadnej ulicy która wymagałaby remontu z którego mogoby skorzystać wiecej osób....

dobrze ze wybory już niedługo

zenek
09-11-2023 10:36

Łączna długość tych uliczek to 500 metrów. Ludzie, kiedy się obudzicie i pogonicie ich od koryta?

Przestańcie marnować publiczne pieniądze
09-11-2023 14:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.