reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

11 2023

Wielu chętnych na budowę szkoły w Parzniewie. Duże szanse na wyłonienie wykonawcy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayWielu chętnych na budowę szkoły w Parzniewie. Duże szanse na wyłonienie wykonawcy - Grodzisk News


Jest duża szansa, że tym razem – po wielu nieudanych próbach rozstrzygnięcia przetargu – Brwinów wyłoni firmę, która zajmie się budową szkoły w Parzniewie. Oferty cenowe pięciu potencjalnych wykonawców mieszczą się bowiem w budżecie na inwestycję.


Brwinowski samorząd po serii nieudanych przetargu na budowę placówki oświatowej w Parzniewie zdecydował się istotnie podnieść budżet do sfinansowania przedsięwzięcia i teraz może na nie wydać prawie 74,9 mln zł. Wzrost budżetu na inwestycję od razu przełożył się na większe pole manewru w przetargu i stworzył dużą szansę na wybór wykonawcy. Pięć z spośród 10 złożonych ofert mieszczą się bowiem w przedziale od 69 mln zł do 73,8 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejne propozycje przetargowe przekraczają już poziom 74,9 miliona, a najwyższa spośród wszystkich złożonych sięga blisko 85 mln zł. Najniższą opiewającą na 69 milionów złożyła firma Arbud Investment z Radomia. Dla Brwinowa najważniejsza jest jednak wiadomość, że ofert mieszczących się w budżecie jest tym razem kilka, więc będzie z czego wybrać.

Przypomnijmy. W budynku mają znaleźć się m.in. 24 sale lekcyjne dla 450 uczniów, biblioteka, świetlica, gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny, toalety dostosowane do wieku dzieci oraz szatnia, a także kuchnia ze stołówką. W projekcie przewidziano także pomieszczenia personelu administracyjnego, pomieszczenia dla nauczycieli, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazynowe, porządkowe i techniczne.

W północnej części działki zaprojektowano boisko do gry w piłkę nożną z piłkochwytami o wymiarach pola gry 56 x 26 m. Wokół niego powstanie bieżnia okrężna o długości 200 m wraz z odcinkiem bieżni prostej po stronie południowej. Bieżnia prosta przewiduje możliwość biegów na dystansie 60 m. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, drogi i parkingi, a także dwa place zabaw o nawierzchni z trawy naturalnej. Pomyślano też o uczniach dojeżdżających do szkoły na rowerach – przed głównym wejściem do budynku w południowej części działki zaprojektowano cztery wiaty rowerowe. Zaplanowano również wykonanie przyłącza wodociągowego i przykanalika kanalizacji sanitarnej, a także instalacji zraszającej, zewnętrznej instalacji gazowej oraz przyłącza elektrycznego.

Brwinów przesunął pierwotną datę ukończenia inwestycji z 2025 roku na koniec czerwca 2026 r.

💬︎   dodaj komentarz

Boże jaka szkoda, że w Parzniewie nie mają takiego Wig- daru jak ma Grodzisk. Byłoby tanio i solidnie...i żadne przetargi nie byłyby potrzebne....

Olka
14-11-2023 17:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.