09 11 2019

Wiaty rowerowe za 300 tys. zł

09.11.2019, godz.: 10:09
Wiaty rowerowe za 300 tys. zł
Fot. Pixabay

Urzędnicy wybrali firmę, która wybuduje dwie wiaty rowerowe przy ul. 1 Maja w Grodzisku. Inwestycja pochłonie blisko 300 tys. zł.

Do przetargu stanęły dwie firmy – jedna oferta opiewała na 250 tys. zł, a druga na 298 tys. zł. Gmina natomiast zamierzała wydać na ten cel 283 tys. zł. Ostatecznie urzędnicy zdecydowali się wybrać tę drugą propozycję i to jej powierzyć zadanie. Firma A2HM Trade z Koźmina Wielkopolskiego udzieli na nowe wiaty 48-miesięcznej gwarancji.

To drugie postępowanie przetargowe na tę inwestycję. Pierwsze unieważniono, ponieważ jedyna oferta, która spłynęła opiewała na 463 tys. zł. Pomiędzy jednym a drugim przetargiem była też jedna istotna różnica – termin realizacji zadania. W pierwszym był on wyznaczony na 15 listopada tego roku, natomiast w drugim został on przesunięty na 22 maja 2020 r.

Budowa wiat rowerowych jest elementem realizacji założeń projektu: „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap II”. W ramach zadania pojawią się dwie wiaty z myślą przede wszystkim o mieszkańcach pozostawiających rowery przy stacji PKP w Grodzisku. Wybrana firma wyrówna teren pod wiaty, wykarczuje znajdującą się tam zieleń. Następnie zagęści i utwardzi teren, na którym w kolejnym kroku ułoży kostkę betonową. Niezbędne będzie też wykonanie fundamentów pod wiaty a następnie montaż owych wiat oraz stojaków na rowery.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata