TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

06 2022

Weź udział w konsultacjach ws. CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plWeź udział w konsultacjach ws. CPK - Grodzisk News


Spółka CPK ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy lotniska. Konsultacje potrwają do końca czerwca.


Konsultacje skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Mazowsza Zachodniego, w tym gmin z naszego powiatu. – Gorąco namawiamy do wzięcia udziału w konsultacjach. Są one niezwykle ważne, ponieważ od ich wyniku będzie zależał przyszły wygląd naszej Małej Ojczyzny. W tym właśnie momencie mamy wpływ na to, czy nasze okolice pozostaną jednym z najpiękniejszych miejsc do mieszkania, czy też zostaną rozjechane przez buldożery – mówią samorządowcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jaktorów opublikował nawet wzór wniosku, który podpisując, mieszkańcy wyrażają „stanowczy sprzeciw do przedstawionych przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny wariantów przebiegu linii kolejowych, które przechodzą przez teren gminy Jaktorów. Zarówno „wariant inwestorski”, jak i pozostałe dwa „warianty alternatywne” wskazują, że na terenie gminy Jaktorów mają zostać wybudowane nowe szlaki kolejowe, które będą w drastycznie negatywny sposób wpływać na lokalną społeczność. Przy tym inwestor nie zaproponował żadnych innych przebiegów linii, a także nie wziął pod uwagę stanowiska lokalnych samorządów przesłanego do spółki CPK w lutym bieżącego roku przez Wójta Gminy Jaktorów, które zminimalizowałoby szkody społeczne.” – czytamy w formularzu wniosku.

Wnioski te dostępne są TUTAJ. A podpisane można składać m.in. w jaktorowskim magistracie
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.