TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

10 2015

Wdrażają system informacji miejskiej


Grodzisk News


Wdrażają system informacji miejskiej - Grodzisk News


W Podkowie Leśnej trwa instalacja elementów zintegrowanego systemu informacji miejskiej (SIM). ? Już przybyło nam sporo elementów SIM, a do końca tygodnia będzie zakończony ich montaż ? mówi burmistrz Artur Tusiński.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja opiewająca na 900 tys. zł ? z czego 750 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne ? zakłada utworzenie i rozwój sieci oznakowania w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej dotyczącej całej Podkowy Leśnej. Plan miasta, pylony kierujące, nośniki z nazwami ulic i piktogramami wskażą lokalizacje instytucji kultury i zabytków. Będą też oznakowanie lokalizacji i układu ulic, panele oraz słupy ogłoszeniowe. Obok tradycyjnego systemu oznakowania działać będą aplikacja informatyczna oraz strona internetowa skoordynowana z mobilnym przewodnikiem. Twórcy projektu pomyśleli też o potrzebach osób niepełnosprawnych ? na wszystkich planach miasta, na słupkach z nazwami ulic i piktogramach będzie naniesiona powłoka do odczytania Braille?m.

Instalacja systemu trwa i wedle zapowiedzi podkowiańskich włodarzy, wkrótce powinna się zakończyć. ? Tablice informacyjne pojawiają się na kolejnych ulicach. Są wyposażone w system RSID, który za pośrednictwem czipów informuje nas o stanie poszczególnych obiektów. Będziemy to rozwiązanie testować i jeśli się sprawdzi, to wyposażymy w czipy także kosze na śmieci. Będziemy dokładnie wiedzieli np. kiedy pojemniki są przepełnione lub kiedy je opróżniono, czy nikt ich nie zniszczył ? wyjaśnia burmistrz Tusiński.

? Jeśli chodzi o instalację elementów SIM, to zakończy się w tym tygodniu. Uruchamiamy także stronę internetową, która będzie koordynowana przez nasze centrum kultury ? dodaje.

tablice SIM podkowa fot tusinski fb2

 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.