TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

10 2015

Wdrażają system informacji miejskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W Podkowie Leśnej trwa instalacja elementów zintegrowanego systemu informacji miejskiej (SIM). ? Już przybyło nam sporo elementów SIM, a do końca tygodnia będzie zakończony ich montaż ? mówi burmistrz Artur Tusiński.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja opiewająca na 900 tys. zł ? z czego 750 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne ? zakłada utworzenie i rozwój sieci oznakowania w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej dotyczącej całej Podkowy Leśnej. Plan miasta, pylony kierujące, nośniki z nazwami ulic i piktogramami wskażą lokalizacje instytucji kultury i zabytków. Będą też oznakowanie lokalizacji i układu ulic, panele oraz słupy ogłoszeniowe. Obok tradycyjnego systemu oznakowania działać będą aplikacja informatyczna oraz strona internetowa skoordynowana z mobilnym przewodnikiem. Twórcy projektu pomyśleli też o potrzebach osób niepełnosprawnych ? na wszystkich planach miasta, na słupkach z nazwami ulic i piktogramach będzie naniesiona powłoka do odczytania Braille?m.

Instalacja systemu trwa i wedle zapowiedzi podkowiańskich włodarzy, wkrótce powinna się zakończyć. ? Tablice informacyjne pojawiają się na kolejnych ulicach. Są wyposażone w system RSID, który za pośrednictwem czipów informuje nas o stanie poszczególnych obiektów. Będziemy to rozwiązanie testować i jeśli się sprawdzi, to wyposażymy w czipy także kosze na śmieci. Będziemy dokładnie wiedzieli np. kiedy pojemniki są przepełnione lub kiedy je opróżniono, czy nikt ich nie zniszczył ? wyjaśnia burmistrz Tusiński.

? Jeśli chodzi o instalację elementów SIM, to zakończy się w tym tygodniu. Uruchamiamy także stronę internetową, która będzie koordynowana przez nasze centrum kultury ? dodaje.

tablice SIM podkowa fot tusinski fb2

 

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.