29 06 2020

W regionie prawie bez incydentów wyborczych

29.06.2020, godz.: 12:12
W regionie prawie bez incydentów wyborczych
fot. Policja

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w całym kraju doszło do kilkuset incydentów wyborczych. Okazuje się jednak, że w naszym powiecie było pod tym względem spokojnie. Zgłoszono tylko jeden incydent.

Darcie plakatów i usuwanie banerów poszczególnych, nietrzeźwi członkowie komisji wyborczych, agitacja za jednym z kandydatów i występowanie przeciwko innemu, nietrzeźwi wyborcy w lokalach, wyniesienie karty do głosowania, otwieranie pakietów korespondencyjnych przez członka komisji – tego rodzaju incydenty wyborcze zanotowali policjanci na terenie całego kraju. Zdarzył się również incydent… pozostawienia broni pneumatycznej w lokalu wyborczym w małopolskich Jerzmanowicach.

Mimo sporej liczby incydentów w całym kraju, w naszym regionie było spokojnie, choć policjanci odnotowali jeden incydent.

– W nocy z 26 na 27 czerwca mieliśmy zgłoszenie o usunięciu banera jednego z komitetów wyborczych. Do zdarzenia doszło w Międzyborowie. Poza tym można powiedzie, że przez cały okres ciszy wyborczej było bardzo spokojnie – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.