TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

01 2015

W Podkowie będzie lodowisko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Już za kilka dni w Podkowie Leśnej ma wystartować lodowisko miejskie. Miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z tafli ustawionej przy Zespole Szkół na ul. Jana Pawła II.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dobre wieści dla mieszkańców Podkowy przekazał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. ? Lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew powinno być uruchomione 9 stycznia i będzie czynne do końca lutego ? napisał podkowiański włodarz. Podkreślił, że zastanawia i wymaga zmiany fakt, iż w 2015 roku w budżecie przeznaczono na sport w gminie zaledwie 0,2 proc. budżetu, co przekłada się na kwotę 55 tys. zł.

? Jako człowiek aktywny ruchowo i aktywizujący innych do prowadzenia zdrowego trybu życia, zastanawiam się dlaczego w budżecie Podkowy na sport przeznacza się tak mało środków. Czy wynikało to do tej pory z braku pomysłu na działania sportowe, propagujące aktywność czy chęci i braku widzenia takiej potrzeby? Obecnie sam stoję przed dylematem, co miasto może zrobić w tym zakresie ? zaznacza Tusiński.

Jedną z opcji było poszukanie oszczędności i zorganizowanie jeszcze w tym sezonie zimowym lodowiska dla mieszkańców, tym bardziej, że wielu z nich dopytywało, kiedy taka ślizgawka powstanie i sprawi, iż nie trzeba będzie jeździć na obiekt w sąsiednim Grodzisku Mazowieckim. Cel udało się zrealizować, ale... ? To rozwiązanie doraźne, a nie systemowe ? podkreśla burmistrz.

W kolejnych latach Podkowa zamierza jednak szukać owych rozwiązań systemowych i więcej łożyć właśnie na sport, mając w pamięci bogate tradycje. Ostatnio gmina poczyniła także inwestycje w tym zakresie. ? W ostatnim czasie przybyły nam dwie sale gimnastyczne przy szkołach, więc znacznie polepszyła się infrastruktura, choć tej na świeżym powietrzu nadal bardzo brakuje. Zamontowane urządzenia do ćwiczeń w plenerze na terenie ośrodka kultury są dobrym pomysłem, szczególnie, że można z nich korzystać cały rok bez względu na pogodę ? wylicza burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.