04 07 2015

W parku znów będzie królowała klasyka

04.07.2015, godz.: 16:28
W parku znów będzie królowała klasyka
fot. Pixabay

Grodziski Park Skarbków latem znów będzie gościć znakomitych muzyków. Już jutro rusza cykl koncertów „Klasyka w Parku”.

Pierwsza seria koncertów odbyła się w ubiegłoroczne wakacje. W parku wystąpił m.in. znakomity jazzman Bogdan Ignatowski oraz Aleksandra Resztik, sopranistka i solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. W tym roku również nie zabraknie znakomitych muzyków w tym właśnie Ignatowskiego.

Tegoroczną „Klasykę w Parku” zainauguruje 5 lipca koncert najpiękniejszych arii operetkowych i musicalowych w wykonaniu tenora Andrzeja Wiśniewskiego – Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Aleksandry Okrasy, doskonałej śpiewaczki mającą na swym koncie występy na najbardziej liczących się scenach operowych Europy, a także nagrania płytowe z Polską Operą Kameralną. Na fortepianie grać będzie znakomita pianistka Aleksandra Dallali.

Tydzień później będzie bardziej jazzowo, bowiem po raz drugi w ramach „Klasyki w Parku” wystąpi trio Bogdana Ignatowskiego. Jazzman wystąpi wraz z Ryszardem Wańkiem (piano) oraz Włodzimierzem Szląskiewiczem (saksofon).

W grodziskim parku w kolejne letnie niedziele wystąpią m.in. Kwartet Prezydencki, Natalia Kovalenko, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Ryszarda Klechy, Roman Kogut i inni.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Więcej informacji na stronie grodziskiego Centrum Kultury.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “W parku znów będzie królowała klasyka”

  1. GrzesiuHa pisze:

    A kiedy jakiś koncert rockowy? Dżem dopiero w listopadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.