reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

11 2020

W grudniu nowy roczny rozkład na WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosW grudniu nowy roczny rozkład na WKD - Grodzisk News


Od 13 grudnia będzie obowiązywał nowy roczny rozkład jazdy na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Będzie on bliźniaczy do tego, który obowiązuje obecnie.


Co roku w grudniu wchodzi w życie roczny rozkład jazdy na kolei. Bardzo często wprowadza on liczne zmiany i korekty dotychczasowego planu jazdy. W tym roku jednak na wukadce nowy roczny rozkład będzie kontynuacją tego obowiązującego obecnie. Oznacza to utrzymanie największego w historii samodzielnego działania WKD zaangażowania taboru kolejowego – Utrzymane uruchomienie 14 obiegów taboru w każdy dzień roboczy pozwoli zapewnić niezbędne kursy dla podróżnych, w porach szczytów przewozowych, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów oraz pracowników środków kolejowego transportu zbiorowego na linii WKD. Rozkład jazdy pociągów na 2021 rok zapewni ponadto utrzymanie obserwowanej tendencji w zakresie równomiernego i bezpiecznego lokowania podróżnych w poszczególnych pociągach, uwzględniając wprowadzane decyzją organów administracji państwowej zmiany w zakresie limitu pasażerów w środkach transportu publicznego – podkreśla przewoźnik. Dodał również, że plan z wykorzystaniem 14 obiegów wyczerpuje możliwości aktualnej przepustowości infrastruktury kolejowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wukadka jest jednym z najpunktualniejszych przewoźników w kraju (w III kwartale 2020 palmę pierwszeństwa przejęła SKPL Cargo), a stabilna oferta przewozowa oraz wysoka niezawodność jej składów ma pozwolić jej na dalszą walkę o najpunktualniejszego przewoźnika. – Sukcesywny wzrost planu eksploatacyjnego, a następnie jego utrzymanie na wysokim poziomie, są możliwe dzięki zrealizowanym przedsięwzięciom inwestycyjnym w zakresie modernizacji infrastruktury kolejowej, wymiany taboru oraz trwałemu zwiększeniu zatrudnienia w zespole maszynistów. Wdrożenie działań odbywa się za zgodą oraz według zobowiązań dotyczących osiągnięcia kryteriów jakościowych i ilościowych określonych przez Organizatora Przewozów w zawieranych ze spółką umowach – Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wszystkie instrumenty służące do sprawnego i bezpiecznego realizowania przewozów pasażerskich spółka WKD efektywnie wykorzystuje łącząc funkcję przewoźnika z zarządcą infrastruktury kolejowej – mówi Michał Panfil, prezes WKD.

Nowy rozkład jest dostępny tutaj: dni powszednie i soboty, niedziele i święta .


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.