09 08 2015

W Grodzisku stawiają ekrany

09.08.2015, godz.: 15:04
W Grodzisku stawiają ekrany
fot. GrodziskNews

Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Skierniewic zbliża się do końca. Robotnicy montują już ekrany, które mają zmniejszać hałas generowany przez pociągi.

Modernizacja ma pozwolić na zwiększenie prędkości pociągów nawet do 160 km/h. Jednak może to powodować, że hałas będzie większy. Dlatego też zgodnie z decyzją środowiskową, kolejarze są zmuszeni do ustawiania ekranów akustycznych. Takie stanęły już m.in. w Piastowie, czy Milanówku. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku nie obyło się bez problemów. Kilka tygodni temu mieszkańcy Piastowa protestowali przeciwko stawianiu szarych i brzydkich ekranów, które nie dość, że nie wyglądają estetycznie, to jeszcze – ich zdaniem – wcale nie zmniejszają odpowiednio poziomu hałasu. Ponadto nie chcieli wycinki kilkudziesięcioletnich akacji rosnących tuż przy peronach. W Milanówku problem był inny, tam Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie nakazał instalację ekranów, jednak Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgodził się na takie rozwiązanie. Według niego panele wydzielające linię kolejową tworzą rodzaj tunelu, uniemożliwiającego pasażerom kontakt z otoczeniem, co ma ogromny wpływ na percepcję obszarów zabytkowych. Po kilku miesiącach udało się jednak dojść do porozumienia.

W Grodzisku większych problemów nie było. Kolejarze już zdążyli postawić panele na wysokości peronu w Grodzisku oraz tuż za kładką i przy tunelu na ul. Bałtyckiej. Są to wysokie na kilka metrów szare konstrukcje, może niezbyt estetyczne, ale miejmy nadzieję, że skuteczne. Jednak czy są one niezbędne?

A jakie jest Wasze zdanie na temat ekranów?

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “W Grodzisku stawiają ekrany”

  1. Anemar pisze:

    Czy one nie mogłyby być przezroczyste? Zresztą, co za różnica, za kilka lat będzie syf pobazgrany przez pseudo graffiti, tak jak teraz między Włochami a Zachodnią.

  2. Aigel123 pisze:

    Ekrany to badziew na którymś ktoś zarabia i tyle. Wydaje mi się, że one tak naprawdę niewiele dają. Poza tym pociągi jeździły a ekranów do tej pory niebyło i nikomu to nie przeszkadzało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata