reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

05 2023

Umowa na budowę 35 mieszkań przy Ułańskiej podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Miasta Grodzisk Maz.Umowa na budowę 35 mieszkań przy Ułańskiej podpisana - Grodzisk News


W czwartek grodziscy urzędnicy podpisali umowę wykonawcą na budowę bloków mieszkalnych przy ul. Ułańskiej. Trzy budynki pomieszczą łącznie 35 mieszkań, a koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł.


Przetarg na to zadanie wygrała firma Wig-Dar, a umowę podpisano tradycyjnie już w willi Niespodzianka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy zatem: przy ul. Ułańskiej 18 powstaną trzy budynki z łączną liczbą 35 mieszkań, a zastąpią dwa baraki oraz obiekt szaletu zewnętrznego. Wszystkie budynki są już opuszczone przez lokatorów dlatego można zacząć prace od wyburzenia wszystkich budynków. Nie trzeba dzielić wyburzeń na etapy jak było to zaplanowane w dokumentacji projektowej.

Na parterze budynków znajdą się mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, także poruszających się na wózkach inwalidzkich. Opracowanie zakłada wzniesienie murowanych budynków dwukondygnacyjnych, bez piwnic, z dachem jednospadowym, Opracowanie przewiduje, że budynki będą w stanie pomieścić maksymalnie 150 osób.

Powierzchnia zabudowy wyniesie 1080 mkw. – każdy z z budynków po 360 mkw. Każdy wyposażony będzie także we wszystkie niezbędne instalacje. Warto dodać, że w mieszkaniach na parterze dla osób niepełnosprawnych w łazienkach zainstalowane zostaną brodziki bezprogowe.

Według projektu budowlanego około 70 procent lokali będzie miało jeden pokój, a 30 procent mieszkań będzie dwupokojowych. Powierzchnie wyniosą od 28 do 45 metrów kwadratowych.

Budynki mają być gotowe do zamieszkania w ciągu 24 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, czyli na 25 maja 2025 roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

.... w/g statystyk mieszk ańców NAJBARDZIEJ HOJNYM WYKONAWCĄ jest jednak w/w firma .....
uczulony na benia


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.