13 04 2019

Ulica Cegielniana do przebudowy

13.04.2019, godz.: 18:40
Ulica Cegielniana do przebudowy
fot. Czytelnik Maciej

Wygląda na to, że mieszkańcy ul. Cegielnianej w Grodzisku doczekają się przebudowy drogi. Magistrat ogłosił bowiem właśnie przetarg na tę inwestycję.

Ul. Cegielniana sąsiaduje z Okrężną, która przeszła już kompleksową, wartą wiele milionów złotych przebudowę. Nie dziwi więc, że mieszkańcy tej pierwszej patrzyli na sprawę z pewną zazdrością i domagali się uwzględnienia również Cegielnianej w planach inwestycyjnych. Tym bardziej, iż jej stan jak najbardziej kwalifikował ulicę do remontu.

Gdy poruszaliśmy sprawę już dwa lata temu, wówczas włodarze zapewniali, iż przebudowa jest w planach, ale najpierw musi powstać dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Dziś wszystko jest już gotowe, aby w przetargu wyłonić wykonawcę budowy.

Inwestycja zostanie zrealizowana na podstawie projektu przygotowanego przez brwinowską pracownię Adam Grzyb Horyzont Usługi Projektowo – Inżynierskie. W założeniu będzie to modernizacja kompleksowa. Firma wyłoniona w przetargu wykona zarówno nową nawierzchnię jezdni z kostki betonowej, jak i odwodnienie drogi oraz zjazdy do posesji. Pojawi się też nowe oświetlenie uliczne.

Dodajmy, że robotami objęty będzie odcinek od ul. Królewskiej do „ulicy osiedlowej”. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 15 grudnia tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata