TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

18

09 2023

Ul. Biskupicką zamkną później


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsUl. Biskupicką zamkną później - Grodzisk News


Zamknięcie dla ruchu ul. Biskupickiej w Brwinowie zostało przesunięte. Dziś wciąż można korzystać z odcinka między ulicami Glinianą a Szkolną.


Pierwotnie zamknięcie zaplanowano od 18 września czyli od dziś. Jednak droga wciąż jest przejezdna i taka pozostanie jeszcze przez najbliższy tydzień, bowiem zamknięcie przesunięto. – Od poniedziałku 25 września droga wojewódzka 720 zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Szkolnej do południowego wlotu ul. Glinianej – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Droga będzie więc dostępna, choć można spodziewać się chwilowych utrudnień, np. związanych z ustawianiem sprzętu budowlanego.

Jednak zakres prac się nie zmienia. Droga wojewódzka 720 zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Szkolnej do południowego wlotu ul. Glinianej. W pierwszym etapie drogowcy mają intensywnie pracować przy budowie ciągu pieszo-rowerowego po nieparzystej stronie ul. Biskupickiej. Równolegle powstawać będzie kanalizacja deszczowa w ul. Suwalskiej i ul. Glinianej. Prowadzenie prac przy zamkniętej drodze pozwoli na szybsze zakończenie całej inwestycji.

Kolejne etapy przebudowy rozpoczną się po dotarciu z kanalizacją deszczową wzdłuż ul. Glinianej do Biskupickiej. W związku z rozpoczęciem przebudowy Biskupickiej na tym odcinku autobusy linii B1, B2, B4 i B5 pojadą objazdem ulicami: Szkolną, Kościelną, Łomżyńską, Płocką i Glinianą.

– Przez najbliższe miesiące należy liczyć się z utrudnieniami, ale dzięki przebudowie ul. Biskupickiej – gdzie powstanie nowa nawierzchnia, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy i kanalizacja deszczowa – znacząco poprawią bezpieczeństwo i komfort jej użytkowników oraz mieszkańców okolicznych posesji – mówią urzędnicy.

Ul. Biskupicką zamkną później - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.