TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

09 2015

Uchodźcy z Syrii trafią do podkowiańskiego ośrodka?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Uchodźcy z Syrii to od kilku tygodni bardzo gorący temat zarówno w Europie, jak i w Polsce. Nasz krajowy Urząd do Spraw Cudzoziemców (UDSC) opracował plan operacyjny dotyczący przyjęcia uchodźców. Całkiem prawdopodobne ? choć jeszcze nieprzesądzone ? jest to, iż znaczna część z nich trafić może do ośrodka na Dębaku w Podkowie Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przyjazd pierwszych grup uchodźców planowany jest obecnie na kwiecień 2016 w przypadku państw spoza Unii Europejskiej oraz w czerwcu 2016, jeżeli chodzi  o uchodźców przesiedlanych z Grecji, Włoch i ewentualnie Węgier. Plan zakłada, że przesiedlenia do Polski obejmą około 2000 osób i odbywać się będą grupach nie większych niż 150 uchodźców jednocześnie. W ramach relokacji do  naszego kraju mieliby trafić syryjscy uchodźcy obecnie przebywający na terenie Włoch i Grecji.

Ośrodki pobytowe Urzędu do Spraw Cudzoziemców już teraz zaczynają przygotowania na przyjęcie uchodźców. Wśród nich jest także placówka  na Dębaku w Podkowie Leśnej. Tym bardziej, że to tzw. Centralny Ośrodek Recepcyjny dla Uchodźców.

O tym, iż jest on włączony w cały proces może świadczyć wypowiedź burmistrza Artura Tusińskego zamieszczona na jego facebookowym profilu. ? W poniedziałek będę z kolejną wizytą w ośrodku na Dębaku, tym razem jestem umówiony z dyrektorem Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafałem Rogalą. Będziemy rozmawiali o możliwościach, rozwiązaniach i współpracy ? podkreślił włodarz.

Czy Podkowa przyjmie uchodźców? Sprawę będziemy obserwować na bieżąco.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.