11

06 2017

Tytuł mistrzowski wraca do Grodziska! Bogoria najlepsza w Polsce

Tytuł mistrzowski wraca do Grodziska! Bogoria najlepsza w Polsce - Grodzisk News

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki oddzyskali utracony przed dwoma laty tytuł najlepszej drużyny w kraju. W wielkim finale rozgrywek Lotto Superligi podopieczni Tomasza Redzimskiego ograli Unię AZS AWFiS Gdańsk 3:0!

Wynik sobotniego meczu o tytuł mistrzowski w Kobyłce pokazuje, że grodziscy zawodnicy zdominowali rywalizację przy stole pingpongowym, choć początek spotkania był bardzo zacięty i duże mierze wpłynął na dalszy przebieg pojedynku. A obie drużyny przystąpiły do walki o złoto w najsilniejszych składach.

W pierwszej potyczce singlowej stanęli naprzeciw siebie Gao Ning w barwach Bogorii i Wang Yang, lider gdańskiej Unii. Nasze reprezentant przegrywał w setach już 0:2, jednak wygrał dwie kolejne partie i doprowadził do decydującego seta, w którym w pięknym stylu ograł rywala 11:4. Wygrana na otwarcie w tak dramatycznych okolicznościach dodała pewności siebie grodziskiej ekipie.

Widać to było po sposobie gry Panagiotisa Gionisa, który 3:1 w setach ograł Kaii Konishiego. Mimo wysokiej porażki w pierwszej partii, w której Grek zdobył tylko cztery punkty, nie wytrąciło go to z równowagi. Drugiego seta wygrał na przewagi 12:10, a w następnych dwóch był już zdecydowanie lepszy od przeciwnika. Zwyciężył do pięciu i do siedmiu. Tym samym wyprowadził Bogorię na prowadzenie 2:0 w całym meczu.

Do upragnionego triumfu podopiecznym Tomasza Redzimskiego brakowało już tylko jednej singlowej wygranej. Wówczas przy stole stanęli Daniel Górak i Patryk Zatówka. Pierwszego seta łatwo wygrał grodziski zawodnik. Kolejnych partii już jednak nie było, bowiem Zatówka poddał mecz z powodu kontuzji. Tym sposobem Bogoria wywalczyła tytuł mistrza Polski.

Dla grodziskiego klubu to już szóste takie trofeum w kolekcji. Warto zauważyć, że grodziszczanie do fazy play-off przystępowali z trzeciej pozycji i potrafili przygotować swoją najlepszą dyspozycję na półfinały i finał LOTTO Superligi.

Unia AZS AWFiS Gdańsk - Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 0:3
Wang Yang - Gao Ning 2:3 (11:6, 11:8, 3:11, 9:11, 4:11)
Kaii Konishi - Panagiotis Gionis 1:3 (11:4, 10:12, 5:11, 7:11)
Patryk Zatówka - Daniel Górak 0:3 (3:11, krecz Zatówki)